اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32498 مورخ:[1396-06-20 20:50:01]
تجلیل از ۷ تعاونی مازندران در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور + اسامی
اختصاصی/ تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد

تجلیل از ۷ تعاونی مازندران در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور + اسامی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تجلیل از ۷ تعاونی استان در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور خبر داد.

به گزارش مازند اصناف کامران اصغری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته تعاون اظهار کرد: توانمندی‌های بخش تعاون علی‌الخصوص در استان مازندران بر کسی پوشیده نیست و صادرات بالای تعاونی‌ها و تجلیل از ۷ شرکت تعاونی به‌عنوان تعاونی برتر صادراتی ملی گواه این مهم است.

 

وی افزود: دولت یازدهم با ایجاد بستر بسیار مناسب پسا برجام موجب شد تعاونی‌های مازندران در این ۴ سال بیش از ۷۶ میلیون دلار محصولات تولیدی، کشاورزی، صنعتی و… به کشورهای خاورمیانه ، آسیایی ، اروپایی و کشورهای عربی صادرات داشته باشند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: در دولت یازدهم با عملکرد مطلوب این اداره کل به همراه اتاق تعاون شاهد ایجاد آرامش در بخش تعاون بوده‌ایم و کیفیت را بر کمیت ترجیح داده‌ایم.

 

اصغری با تأکید بر ضرورت حمایت همه‌جانبه از بخش تعاون، خاطرنشان کرد: تعاون باید بیش از آنچه هست رشد پیدا کند و تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی راهی درست برای رفع نابرابری‌ها می‌باشد و تعاونی‌ها راه بی‌بدیل رفع نابرابری‌ها هستند.

 

وی اضافه کرد: ظرفیت بالایی برای ایستادن بیشتر بر پای خود داریم و تعاونی‌ها می‌توانند چنین بستری را در استان و کشور فراهم کنند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به تعاونی‌های موفق در بخش صادرات در استان، تصریح کرد: شرکت‌های تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون با بیش از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، بازرگانی آتیه سازان با بیش از ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار، مرزنشینان کناره خزر فریدونکنار با بیش از ۲ میلیون دلار، درنا پلت با بیش از یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، پویا آیش مازند با بیش از هزار و ۲۰۰ میلیون دلار ، مرزنشینان نشتا با بیش از یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دلار و تعاونی مرزنشین ساحل طلایی با بیش از یک‌میلیون دلار صادرات به‌عنوان تعاونی‌های برتر استان مازندران در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی تجلیل شدند.

 

اصغری خاطرنشان کرد: محصولات صادراتی از قبیل ماهیان خاویاری و خاویار، تخم‌مرغ، محصولات کشاورزی، معدنی، صنعتی، خوراک دام و طیور و ماشین‌آلات مرتبط، کاغذ تست لاینر و کاغذ فلوتینگ و … از جمله اقلام صادراتی توسط این شرکت‌های تعاونی به کشورهای هدف صادر شده‌اند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان اذعان کرد: همه ما باید برای توسعه استان به تعاون اهمیت بیشتری بدهیم تا بتوانیم برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تلاش کنیم.

 

پایان پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا