اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32489 مورخ:[1396-06-20 19:12:01]
 مغایرت برنامه ششم با انبوهی از قوانین و مقررات/نظام بودجه نیاز به تغییر دارد
نماینده مردم بابل در مجلس مطرح کرد

مغایرت برنامه ششم با انبوهی از قوانین و مقررات/نظام بودجه نیاز به تغییر دارد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای ابلاغ برنامه ششم، دولت معتقد بوده که این برنامه از حالت برنامه‌ای خارج شده و با انبوهی از قوانین و مقرراتی که وجود دارد مغایرت دارد.

به گزارش مازند اصناف علی نجفی بعد از ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان مجلس استان در این شهرستان، اظهار کرد: نکته اول این بوده که نظام بودجه نیاز به تغییر داشته و با این سیستمی که مربوط به 100 سال پیش بوده به مقصد نرسیده و هر ساله یک ترکیبات در استان‌ها و در مجلس در سازمان برنامه بودجه وجود داشته که به یک عددی رسیده و به عنوان بودجه کشور تخصیص پیدا کرده که در انتهای سال با انتقاد می‌گوییم 20 یا 30 درصد از بودجه تخصیص پیدا نکرده است.

وی افزود: نکته دوم این بوده که جایگاه برنامه‌ریزی در سازمان مدیریت و برنامه بودجه مشخص شده تا نمایندگان با نگاه آینده‌پژوهی در سال‌های آینده وضعیت مطلوبی را برای استان مازندران رقم بزنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر مشخص شدن جایگاه سازمان مدیریت و برنامه بودجه در مازندران، تصریح کرد: در بحث مازندران وضعیت محیط زیست و ترافیک در خیابان‌ها از جمله مسائلی بوده که پر رنج و نیاز به توجه داشته است.

این مسؤول با اشاره به اینکه نمایندگان باید با همفکری یکدیگر در راستای رفع مشکلات استان داشته باشند، بیان کرد: نکته سوم این بوده در راستای ابلاغ برنامه ششم در نگاه دولت از اجبار بوده و دولت معتقد بوده که این برنامه از حالت برنامه‌ای خارج شده و در برخی مکان‌ها به مسائل اجرایی تبدیل شده که قطعا با انبوهی از قوانین و مقرراتی که وجود داشته مغایرت دارد.

نجفی گفت: نکته آخر بحث بابل بوده که مکاتباتی را در این راستا نوشته و توقع داریم که در سال 96 در برنامه سازمان مدیریت و برنامه بودجه تاسیس ورزشگاه مدرن و ارتباطات ریلی و اجرای پروژه بزرگ گردشگری و صنایع دستی و ساخت هتل به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

فارس*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا