اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32480 مورخ:[1396-06-15 19:40:01]
برگزاری چهارمین برنامه روز باز صنعت مازندران در دو واحد صنعتی نکا
اختصاصی/رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت مازندران مطرح کرد

برگزاری چهارمین برنامه روز باز صنعت مازندران در دو واحد صنعتی نکا

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت مازندران گفت: چهارمین برنامه روز باز صنعت با حضور بیش از 30 نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه‌های شهرستان‌های ساری، نکا، بهشهر و بابلسر برگزار شد.

حسن سعادت‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف  از برگزاری چهارمین برنامه روز باز صنعت در استان مازندران خبر داد.

وی افزود: در این برنامه که با حضور اساتید رشته‌های مرتبط  دانشگاه‌های استان مازندران برگزار شد؛ از دو واحد صنعتی دانش‌بنیان هوافضای فرناس و فولاد ماشین نکا در فاز یک شهرک صنعتی شهرستان نکا بازدید صورت گرفت.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران به اهداف برگزاری این بازدید اشاره و اظهار کرد: با تعمق و گسترش روابط به‌صورت مستمر و دائم  بین دانشگاه و صنعت، ارتباط و تعاملی بسیار خوب بین طرفین ایجاد می‌شود که می‌تواند گام مهمی در مسیر پیشرفت‌های علمی، صنعتی و توسعه اقتصادی کشور باشد.

سعادت‌فر  بهترین دستاورد در حوزه ارتباط با صنعت را  اعتمادسازی بین صنایع استان و دانشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: آشنایی بی‌واسطه و ملموس دانشگاهیان با صنعت و تولید و دیدن نقاط ضعف این واحدها از نزدیک، استفاده واحدهای صنعتی از نظرات کارشناسانه دانشگاهیان در امر بهبود تولید، صنعتی و دانش‌بنیان شدن تولید از دیگر دستاوردهای روز باز صنعت  بوده که باعث ایجاد همکاری دوجانبه صنعت و دانشگاه می‌شود.

وی اضافه کرد: امید است یک استراتژی مدون و همه‌جانبه در مورد پیوند این دو نهاد مؤثر تدوین تا نیاز صنعت برای رونق تولید از تغذیه علمی دانشگاه و نیاز دانشگاه برای عینیت بخشیدن و تجربه فرمول‌هایش از صنعت، تعاملی مستمر و مفید  واقع شود.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت مازندران در ادامه بابیان دانش‌بنیان بودن واحدهای مورد بازدید، اذعان کرد: شرکت هوافضای فرناس تولیدکننده قطعات هواپیما، بالگرد و پهبادهای بدون سرنشین و شرکت فولاد ماشین نکا تولیدکننده ماشین‌آلات صنعتی و مقاطع سازه‌ای توخالی می‌باشند.

گفتنی‌است چهارمین برنامه روز باز صنعت با حضور بیش از 30 نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه‌های شهرستان‌های ساری، نکا، بهشهر و بابلسر برگزار شد.


پایان پیام/


» برچسب ها : , برگزاری , چهارمین , برنامه , روز باز , صنعت , مازندران , واحد , صنعتی , نکا , برگزاری , چهارمین , برنامه , روز باز , صنعت , مازندران , واحد , صنعتی , نکامطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا