اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32477 مورخ:[1396-06-15 10:56:01]
آغاز ثبت‌نام دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در مازندران
مدیر توسعه کارآفرینی اداره‌کل تعاون مازندران اعلام کرد

آغاز ثبت‌نام دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در مازندران

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از آغاز ثبت‌نام دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف رضا عبدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، گفت: با توجه به اهمیت کارآفرینی، برنامه‌ریزی و سیاستگذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه‌های مختلف توسعه اقتصادی استان بوده و ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را توسط تمامی دستگاه‌ها ضروری می‌سازد.

وی اظهار کرد: باید زمینه‌های کارآفرینی را در دانشگاه‌ها، مدارس و سازمان‌های مهارتی فراهم و برنامه کارآفرینی نهادی را دنبال کنیم.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: به لحاظ نقش ویژه کارآفرینان در جامعه، شناسایی و معرفی آنان، استفاده از توانمندی و تجارب آنان در جهت پیشرفت و توسعه و بهبود فضای کسب و کار در استان یکی از اقدامات مهم در زمینه الگوسازی برای جوانان و ترویج و توسعه کارآفرینی در کشور است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه برگزاری این جشنواره می‌تواند زمینه‌های حضور کارآفرینان در جامعه و افزایش سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم کند، افزود: این جشنواره، میعاد گاهی برای گردهم آوردن کارآفرینان است که تجارب موفق خود را با جامعه درمیان بگذارند و مشعل و چراغ راهی برای نسل جوان و نوپا باشند.

عبدی تصریح کرد: تشکیل کانون‌های کارآفرینی در استان، با حضور کارآفرینان برتر استانی مشارکت آنان با نهادهای اجرایی به عنوان اتاق فکر کارآفرینی، یکی از دستاوردهای همین جشنواره‌ها است که نتایج موثری در توسعه کارآفرینی در استان به همراه دارد.

وی ادامه داد: کانون‌های کارآفرینی استان‌ها که از کارآفرینان برتر، صاحب‌نظران و کارشناسان خبره کارآفرینی هر استان تشکیل شده‌اند، در حال حاضر به عنوان اتاق فکر اداره کل ایفای نقش کرده و علاوه بر ارائه پیشنهادات و طرح‌ها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی در استان، تصمیم‌گیران را از پیامدهای احتمالی تصمیمات و سیاستگذاری‌ها نیز آگاه می‌سازند.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: از اقدامات دیگری که جهت ترویج این مهم در استان انجام شده است تأسیس چهار مرکز مشاوره کارآفرینی جهت توانمندسازی جوانان و سوق دادن فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به سمت این مقوله مهم است و بنا داریم در تمامی شهرستان‌ها این مراکز را افتتاح کنیم.

این مسؤول اظهار کرد: از تمامی افراد و شرکت‌هایی که خود را واجد شرایط کارآفرینی می‌دانند دعوت می‌شود از اکنون لغایت 11 مهر 96 به سایت www.karafarinanebartar.ir مراجعه و فرآیند ثبت‌نام را تکمیل کنند.

عبدی گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یا ادارات شهرستانی مراجعه کنند.

» برچسب ها : , آغاز , ثبت‌نام , دوازدهمین , جشنواره , کارآفرینان , برتر , مازندران , آغاز , ثبت‌نام , دوازدهمین , جشنواره , کارآفرینان , برتر , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا