اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32448 مورخ:[1396-06-10 02:04:01]
آغاز برخورد با فروشگاه‌های متخلف مازندران در عرضه کالاهای برند غیرمجاز
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا مازندران خبر داد

آغاز برخورد با فروشگاه‌های متخلف مازندران در عرضه کالاهای برند غیرمجاز

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با بیان اینکه تمامی فروشگاه‌هایی که از عناوین غیرمجاز استفاده می‌کنند مشخصا آن کالا را عرضه نمی‌کنند، گفت: این کار خلاف قانون است و با متخلفین برخورد قاطع و جدی خواهیم کرد.

به گزارش مازند اصناف علی پیرفلک طی گفت‌وگویی از ابلاغ طرح ملی مبارز با قاچاق کالا و ارز توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست‌جمهوری به استان‌ها خبر داد و اظهار کرد: در مرحله اول 10 استان که مازندران نیز جزو آن‌ها است مورد هدف و توجه قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه 105 فروشگاه در مازندران از برندهای غیرمجاز استفاده می‌کنند که اغلب در شهرهای ساحلی استان به ویژه بابلسر تا رامسر قرار دارند، افزود: این فروشگاه‌ها در حالی از عناوین و تابلوهای نشان‌های معروف بین‌المللی استفاده می‌کنند که هیچ کدام از قوانین و مقررات مربوط به این نشان‌ها و قواعد تجارت بین‌المللی را رعایت نمی‌کنند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران خاطرنشان کرد: این فروشگاه‌ها عمدتا عرضه‌کننده پوشاک، کیف و کفش هستند که بدون اخذ نمایندگی نشان، اقدام به نصب تابلو، درج عنوان و عرضه محصول می‌کنند.

پیرفلک با بیان اینکه قوانین مربوط به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نظام صنفی، وزارت ارشاد اسلامی (استفاده از عناوین بیگانه)، پلیس اماکن نیروی انتظامی و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در تایید و پیگیری تخلف این واحدها وحدت رویه دارند، تاکید کرد: جلسه هماهنگی این طرح در ستاد مرکزی برگزار شد که در آخرین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهلت 15 روزه برای این فروشگاه‌ها در نظر گرفتیم.

وی بیان کرد: به تمامی فروشگاه‌های متخلف اخطار کتبی سازمان‌های حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، صنعت و معدن استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد و عملیات اجرایی برخورد با متخلفین در دستور کار قرار گرفت.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران مرحله اول عملیات اجرایی این طرح را پلمپ واحدهای متخلف دانست و بیان کرد: چنانچه واحدها موفق به اخذ نمایندگی نشوند و اسناد و مدارک مبنی بر خرید قانونی کالا نداشته باشند، کلیه محصولات آن‌ها توقیف و به انبار تملیکی منتقل و پرونده به مراکز دارای صلاحیت و تعزیرات استان ارسال می‌شود.

پیرفلک در پایان با بیان اینکه تمامی فروشگاه‌هایی که از عناوین غیرمجاز استفاده می‌کنند مشخصا آن کالا را عرضه نمی‌کنند، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد بسیاری از اجناس خارجی، بی‌کیفیت و قاچاق هستند، این کار خلاف قانون است و با متخلفین برخورد قاطع و جدی خواهیم کرد.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا