اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32446 مورخ:[1396-06-09 00:41:01]
نظارت شبانه‌روزی بر میادین عرضه دام عید قربان در مازندران
مدیرکل دامپزشکی مازندران مطرح کرد

نظارت شبانه‌روزی بر میادین عرضه دام عید قربان در مازندران

 مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه مردم توصیه‌های بهداشتی اداره کل دامپزشکی مازندران را در تهیه دام عید قربان جدی بگیرند، گفت: نظارت شبانه‌روزی مهم‌ترین برنامه اداره کل دامپزشکی در تدارک عید قربان است.

به گزارش مازند اصناف حسین رضوانی طی گفت‌وگویی در مورد برنامه‌های نظارتی و بهداشتی این نهاد در عید قربان، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی به مردم، تبیین اصول، قواعد قانونی و نظارت شبانه‌روزی مهم‌ترین برنامه اداره کل دامپزشکی در تدارک عید قربان است.

وی با بیان اینکه مردم توصیه‌های بهداشتی اداره کل دامپزشکی مازندران را در تهیه دام عید قربان جدی بگیرند، افزود: در این راستا بروشور و پوسترهایی تهیه شد که در جمعه هفته قبل در نماز جمعه شهرستان‌ها توزیع شد، همچنین پمفلت‌های بهداشتی از دو روز قبل از روز عید در میادین عرضه دام در معابر عمومی بین مردم توزیع می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی مازندران نظارت بر میادین عرضه دام را از دیگر برنامه این نهاد برای عید قربان دانست و تصریح کرد: هر سال 48 ساعت قبل از عید قربان در هر شهرستان حداقل دو تیم کارشناسی و نظارتی در میادین عرضه دام مستقر شده تا علاوه بر معاینه تمامی دام‌های ورودی به میادین بر چگونگی عرضه دام سالم نیز نظارت داشته باشند.

این مسؤول ادامه داد: این اکیپ‌های نظارتی دامپزشکی دارای یک دامپزشک و کاردان هستند که علاوه بر وظایف بیان شده، آمادگی دارند تا به سئوالات بهداشتی مردم در زمینه خرید دام سالم پاسخ دهند.

رضوانی با بیان اینکه اداره کل دامپزشکی مازندران برای شهرستان‌هایی که میدان عرضه دام در عید قربان ندارند تمهیدی در نظر گرفته است، بیان کرد: با همکاری شهرداری‌ها در شهرستان‌هایی که میدان عرضه دام وجود ندارد به صورت موقت فضایی در اختیار قرار داده شد تا اکیپ‌های ثابت کارشناسی ادارات دامپزشکی در این مکان‌ها حضور یابند و نظارت بهداشتی عرضه دام به صورت متمرکز صورت پذیرد.

وی رعایت نکات شرعی و بهداشتی دام را مهم برشمرد و تاکید کرد: اغلب مردم نمی‌دانند که 15 اجزا از دام حرام است و حمل نادرست دام موجب بروز بیماری می‌شود.

رضوانی اضافه کرد: اداره کل دامپزشکی در این زمینه ورود پیدا کرده تا علاوه بر آگاهی بخشی به مردم، نظارت مستقیم در عرضه دام سالم را نیز در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه در روز عید قربان تمامی ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها باز هستند، تصریح کرد: کارمندان و کارشناسان ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها به همراه روحانیون ناظر شرعی از ساعت ۷ صبح روز جمعه تا ساعت ۱۳ در محل کار خود حضور دارند و آماده پاسخگویی به مسایل بهداشتی و شرعی مردم خواهند بود.

مدیرکل دامپزشکی مازندران درباره چگونگی برقراری ارتباط با کارشناسان اداره کل دامپزشکی در روز عید قربان، اظهار کرد: مردم می‌توانند در مرکز استان با سامانه 1512 و در شهرستانها با شماره ۳۳۳۴۲۳۹۱ به صورت شبانه روز تماس بگیرند یا موارد مورد نظررا به سامانه 10001133342395 پیامک کنند.

رضوانی در پایان گفت: شماره تماس مستقیم 33342096 با دفتر نمایندگی ولی فقیه و دورنگار 33342396 آماده ارائه مشاوره و دریافت گزارشات مردمی در سراسر استان به صورت شبانه‌روزی هستند.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا