اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32435 مورخ:[1396-06-07 19:20:01]
 افزایش تعرفه ضرایب واردات کالاها به کشور
رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور خبر داد

افزایش تعرفه ضرایب واردات کالاها به کشور

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور از افزایش تعرفه ضرایب واردات کالاها به کشور خبر داد.

به گزارش مازند اصناف اسماعیل قادری‌فر صبح امروز در مراسم افتتاحیه فاز یک تولیدات جدید لوله و اتصالات وحید در شهرک صنعتی شور‌مست سوادکوه با اشاره به اینکه نگاه صنعتی بدون توجه به محیط‌زیست و منابع طبیعی در استان مازندران قابل قبول نیست، گفت: راهکار برون‌رفت از مشکلات صنایع دود‌کش‌دار و مشکلات محیط‌زیست، راهکار‌های فناورانه برپایه صنایع سبز دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینکه مشکلات موجود در مسیر معرفی شرکت لوله و اتصالات وحید برای تبدیل به صنعت دانش‌بنیان با برگزاری جلسه برای مطابقت آیین‌نامه‌ای انجام می‌شود، افزود: گروه صنعتی لوله و اتصالات وحید به عنوان اولین صنعت دانش‌بنیان شهرستان سوادکوه معرفی می‌شود و صنایع با فناوری‌های خلاقانه برای حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی باید توسعه یابد.

قائم‌مقام معاون توسعه فناوری و رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه دانشگاه آزاد سوادکوه نباید کارخانه صرف تولید مدرک باشد و باید به همراه سایر دانشگاه‌های مازندران در زمینه تربیت فناوران، نو‌آوران و کار‌آفرینان برنامه‌ریزی کند، خاطر‌نشان کرد: استان مازندران رده سوم نخبگی کشور از نظر کمی، کیفی و تعداد فارغ‌التحصیل ان دانشگاهی دارا است.

قادری‌فر به وجود تعداد 3 هزار و 300 شرکت دانش‌بنیان در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه سهم استان مازندران از شرکت‌های دانش‌بنیان کمتر از 5 درصد است، اظهار‌کرد: مازندران توانایی دارد تا 20 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان کشور را به خود اختصاص دهد.

وی از افزایش تعرفه ضرایب واردات کالاها به کشور خبر داد و گفت: کسب معتبر‌تر‌ین استاندارد‌های جهانی کیفی قابل رقابت با دنیا توسط گروه صنعتی وحید در شهرستان سر‌سبز ولی محروم سوادکوه جای تقدیر دارد.

 

فارس/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا