اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32391 مورخ:[1396-05-30 21:58:01]
 آغاز مجدد سواپ نفت خام از بندر نکا
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس خبر داد

آغاز مجدد سواپ نفت خام از بندر نکا

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی از آغاز مجدد سواپ نفت خام از بندر نکا خبر داد.

به گزارش مازند اصناف علی‌محمد شاعری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده و پس از یک دهه توقف، با ورود چندین فروند کشتی از بندر آلاجای ترکمنستان، از اوایل مردادماه امسال سواپ نفت خام از بندر نکا از سرگرفته شده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری زیادی توسط شرکت پایانه‌های نفتی ایران در بندر نکا انجام شده است، وقفه یک دهه‌ای انتقال سواپ نفت خام از این بندر منجر به رکود شدید اقتصادی و از بین رفتن اشتغال در منطقه شده است.

شاعری با اشاره به احداث مخازن سوختی و فعالیت‌های کشتیرانی در بندر نکا افزود: شروع مجدد سواپ سوخت نفت خام از کشورهای آسیای میانه از طریق بندر نکا موجب رونق حمل و نقل دریایی و استفاده بهینه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده می‌شود و اشتغال از دست رفته را به منطقه باز می‌گرداند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغال پایدار، درآمد ثابت و رونق اقتصادی از مزایای سواپ نفت خام است که زمینه‌ساز رشد اقتصادی منطقه خواهد بود.

شاعری ضمن اعلام حمایت مجلس شورای اسلامی از سواپ نفتی، خواستار همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان بنادر و دریانوردی در ارائه خدمات بهتر دریانوردی و دریایی، امور گمرکی و شرکت‌های وابسته به ویژه پایانه نفتی شمال برای رونق اقتصادی منطقه شده است.

به گزارش فارس، سواپ نفتی به فرایندی گفته می‌شود که دولت یا تجار بخش خصوصی، نفت را در یک مرز کشور از همسایگان دریافت کرده و در مرز دیگر به افراد یا شرکت‌های مورد نظر آنان تحویل می‌دهند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا