اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32386 مورخ:[1396-05-30 00:48:01]
صدور پروانه کسب امور حمل و نقل عمومی بار و مسافر توسط اتحادیه های صنفی صادر می شود

صدور پروانه کسب امور حمل و نقل عمومی بار و مسافر توسط اتحادیه های صنفی صادر می شود

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: صدور پروانه کسب در امور مربوط به آژانس های حمل و نقل عمومی و بار و مسافر درون شهری برابر قوانین و ضوابط اتحادیه های صنفی انجام می شود و نظارت بر چگونگی فعالیت آنها در درون شهرها توسط شهرداری صورت می گیرد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در خصوص ابلاغیه اخیر شهرداری افزود: طبق قانون نظام صنفی موکد به ماده ۹۱ قانون و ایین نامه اجرایی آن و مصوبه مورخ ۲۲/۲/۹۵ صدور پروانه کسب برای حمل و نقل عمومی توسط اتحادیه های صنفی انجام می شود و ابلاغیه شهرداری در این خصوص غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: ابلاغیه شهرداری در خصوص ساعت تردد وسایل نقلیه عمومی و کسب مجوز از شهرداری به استناد ماده ۳۱ و۳۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی خلاف قانون و اختیارات شهرداری ها بوده و موجب بروز تنش بین اتحادیه فوق الذکر و واحدهای صنفی تحت پوشش آن اتحادیه و شهرداری ها خواهد شد .

فاضلی تاکید کرد: صدور پروانه فعالیت به تنهایی مجوز فعالیت در امر حمل ونقل کالای درون شهری نخواهد بود و دارندگان این قبیل پروانه ها لازم است طبق ماده ۹۱ قانون نظام صنفی و آیین نامه اجرایی به اتحادیه مراجعه و پروانه کسب دریافت کنند .

رئیس اتاق اصناف ایران یادآور شد: مواد ۳۱ و ۳۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مجوز جلوگیری از فعالیت دارندگان پروانه کسب از اتحادیه های صنفی به شهرداری ها نخواهد بود و لازم است شهرداری دستور لغو این ابلاغیه را صادر کند./ع/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا