اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32372 مورخ:[1396-05-28 00:18:01]
تولید سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در آمل/ توزیع نفت سفید میان کشاورزان برای کشت دوم برنج

تولید سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در آمل/ توزیع نفت سفید میان کشاورزان برای کشت دوم برنج

مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت: سهمیه نفت سفید موتور پمپ‌های تامین آب کشت دوم برنج در آمل که با مشکلات زیادی مواجه بود، تامین و توزیع آن اکنون در حال انجام و سهمیه برای هر بهره‌بردار حدود ۴۰ لیتر است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از سفیر هراز، سیدحسین اسلامی با اشاره به اختصاص۷۰ میلیارد ریال اعتبار در سال 96 به بخش کشاورزی آمل، گفت: این اعتبار در قالب تسهیلات حمایتی دولت به متقاضیان بخش کشاورزی پرداخت شد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: با جذب این میزان اعتبار بیش از ۱۵۰ دستگاه کمباین مخصوص برداشت برنج، تراکتور‌های سبک و سنگین، ماشین نشاکار، تیلر و دیگر ادوات کشاورزی خریداری شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه سهمیه نفت سفید موتور پمپ‌های تامین آب کشت دوم برنج در این شهرستان که با مشکلات زیادی مواجه بود، خوشبختانه تامین و توزیع آن اکنون در حال انجام است، ادامه داد: سهمیه نفت سفید برای هر بهره‌بردار در کشت دوم حدود ۴۰ لیتر است.


اسلامی با عنوان اینکه بیش از ۵۰ هزار نفر از جمعیت ۴۰۰ هزار نفری شهرستان آمل به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول فعالیت‌های کشاورزی هستند، تصریح کرد: کشاورزان می‌توانند سوخت مورد نیاز خود را با نام نویسی در سامانه سوخت جهادکشاورزی بدون وقفه و در زمان یک روزه دریافت کنند.


اسلامی با اشاره به اینکه شهرستان آمل با دارا بودن بیش از ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی، سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید و به بازار‌های مصرف داخل کشور و خارج از ایران صادر می‌کند، خاطرنشان کرد: اکنون در ارتفاع بیش از 2 تا 3 هزار متری از سطح دریا در کوهستان‌های بخش لاریجان شهرستان آمل انواع سبزیجات، گل وگیاهان زینتی کشت می‌شود که روزانه مقدار زیادی از آن به استان‌های تهران و البرز و نیز شهر‌های استان ارسال می‌شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا