اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32365 مورخ:[1396-05-26 19:21:01]
 / اعطای وام 100 میلیون تومانی به صنایع کوچک به‌شرط اشتغال 3 نفر/ حلقه مفقوده بین اقتصاد و کشاورزی، صنایع وابسته به آن است
در جلسه اشتغال شهرستان جویبار عنوان شد

/ اعطای وام 100 میلیون تومانی به صنایع کوچک به‌شرط اشتغال 3 نفر/ حلقه مفقوده بین اقتصاد و کشاورزی، صنایع وابسته به آن است

رئیس صندوق کارآفرینی امید جویبار با اشاره به حمایت این صندوق از صنایع کوچک گفت: این صندوق در جهت حمایت از صنایع کوچک به‌شرط اشتغال 3 نفر تا سقف 100میلیون تومان تسهیلات به کارفرمایان پرداخت می‌کند.

به گزارش مازند اصناف؛علی اسلامی در جلسه اشتغال شهرستان گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین دغدغه مدیران اهمیت موضوع اشتغال را دوچندان کرده است.

وی نرخ بیکاری در جویبار را ۱۱/۶ درصد دانست و عنوان کرد: در سال ۹۰ نرخ بیکاری ۴/۸ درصد بود که این امر نشان از این است که بخشی از این بیکاران فارغ‌التحصیلانی در این سال‌ها است.

۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دولت برای بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی

محمود فیروزجایی رئیس صنعت،معدن و تجارت جویبار در این جلسه اظهار کرد : در سال گذشته ۴۱ واحد صنعتی در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کردند که ۱۹ واحد تسهیلات ۱۹ میلیارد تومانی دریافت کرده‌اند.

وی بابیان این‌که در سال ۹۶ علاوه بر تسهیلات رونق تولید، تسهیلات برای بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی در نظر گرفته‌شده است خاطرنشان کرد : دولت برای تسهیلات بسته رونق تولید ۲۰ هزار میلیارد تومان و برای بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی ۱۰ هزار میلیارد تومان اختصاص داده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت جویبار تصریح کرد : در سال ۹۶ از زمان آغاز ثبت‌نام تاکنون ۳۱ واحد ثبت‌نام کرده و ۱۰ واحد به بانک‌ها معرفی و ۲ واحد در حال تکمیل پرونده هستند.

اعتبار 2 میلیارد تومانی بهزیستی جویبار برای خوداشتغالی مددجویان
اسرافیل یزدانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان جویبار با اشاره به پرداخت تسهیلات در بخش اشتغال به مددجویان گفت: در سال گذشته 750 میلیون تومان به در راستای اشتغال‌زایی و خوداشتغالی به مددجویان این اداره پرداخت‌شده است.

وی افزود: امسال نیز 2میلیارد و صد میلیون تومان اعتبار برای این بخش در نظر گرفته‌شده است که تاکنون 890 میلیون تومان آن تخصیص پیداکرده است.

رئیس اداره بهزیستی جویبار از افزایش سقف تسهیلات از 15 به 20میلیون تومان به مددجویان خبر داد و اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال ثابت نیز از کارفرمایانی که مددجویان این اداره را به‌کارگیرند هزینه بیمه آنان توسط سازمان بهزیستی پرداخت خواهد شد.

4میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای 220 مددجوی کمیته امداد
فرضعلی خلیلی رئیس کمیته امداد جویبار اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 4 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال به مددجویان این اداره تعلیق گیرد.

وی ادامه داد: این میزان تسهیلات به 220 نفر واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

اعطای وام 100 میلیون تومانی به صنایع کوچک به‌شرط اشتغال 3 نفر
علی نصیری رئیس صندوق کارآفرینی امید جویبار در این جلسه گفت: در سال جاری 130 متقاضی تسهیلات اشتغال، از تسهیلات این صندوق بهره‌مند شدند.

وی افزود: در سال جدید میزان تسهیلات در بخش اشتغال از 15 به 20 میلیون تومان افزایش‌یافته است که متقاضیان به‌ویژه روستاییان می‌توانند در راستای اشتغال‌زایی و خوداشتغالی از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

رئیس صندوق کارآفرینی امید جویبار با اشاره به حمایت این صندوق از صنایع کوچک گفت: این صندوق در جهت حمایت از صنایع کوچک به‌شرط اشتغال 3 نفر تا سقف 100میلیون تومان تسهیلات به کارفرمایان پرداخت می‌کند.

حلقه مفقوده بین اقتصاد و کشاورزی، صنایع وابسته به آن است
محمدحسین فقیه بخشدار گیل خواران جویبار در جلسه اشتغال شهرستان اظهار کرد: مسیر اقتصادی در شهرستان جویبار در حوزه کشاورزی است.

وی به نبود صنایع وابسته کشاورزی اشاره و عنوان کرد: حلقه مفقوده بین اقتصاد و کشاورزی، صنایع وابسته به آن است.

بخشدار گیل خواران بابیان این‌که اقتصاد کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد مقاومتی دارد گفت: باید برای پیشرفت و توسعه در استان به دنبال ایجاد صنایع وابسته به کشاورزی باشیم زیرا با این کار هزینه تولید کاهش بهره‌وری افزایش پیدا خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری خارجی کلید اشتغال یک‌میلیون نفر در سال
خسرو طالبی معاون فرماندار جویبار نیز در این جلسه بابیان این‌که اقتصاد و اشتغال هیچ‌گاه به‌صورت دستوری ایجاد نخواهد شد اظهار کرد:اشتغال یک‌میلیون نفر در سال فقط با سرمایه‌گذاری خارجی محقق می‌شود.

وی افزود: زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی که از تأکیدات مقام معظم رهبری است توسط ما به‌عنوان مسئولین دستگاه‌های اجرایی محقق خواهد شد.

 

جویباران


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا