اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32358 مورخ:[1396-05-26 01:12:01]
تقویت دیپلماسی اقتصادی هدف برپایی نمایشگاه در ولگاگراد است
رئیس اتاق بازرگانی مازندران اعلام کرد:

تقویت دیپلماسی اقتصادی هدف برپایی نمایشگاه در ولگاگراد است

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن مازندران هدف اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی ایران به مرکزیت مازندران را در ولگاگراد تقویت دیپلماسی اقتصادی اعلام کرد.

به گزارش مازند اصناف عبدالله مهاجر در حاشیه اولین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی ایران در ولگاگراد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای اولین بار با همت اتاق بازرگانی مازندران و همکاری استانداری ولگاگراد، نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های مازندران در این ولگاگراد برگزار شد، افزود: در میان ۳۱ استان کشور این اولین بار است که توانمندی‌های یک استان، در ولگاگراد به نمایش گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی که با سیاست‌گذاری استاندار و مجموعه استان در حال پیگیری است، امروز در شهر ولگاگراد روسیه این نمایشگاه با حضور ۴۲ نفر از فعالان اقتصادی استان مازندران به مرحله برگزاری و افتتاح رسیده است.

 مهاجر، با اشاره به وجود ظرفیت‌های متعدد استان مازندران در زمینه صنایع تبدلی و دیگر صنایع، خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی ما با  ۲.۵ میلیون تن تولید مرکبات و ۱۸۰ هزار تن تولید کیوی، مازاد محصول و تولید داریم که قطعاً یکی از بازارهایی که می‌توانند مصرف‌کننده مازاد تولید استانمازندران باشد، روسیه است.

وی از جمله دیگر ظرفیت‌های استان مازندران را تولید گل‌وگیاه زینتی، گوشت سفید و لبنبات اشاره کرد و افزود:ما ظرفیت‌های خوبی داریم که یکی از بازارهای مصرف می‌تواند استان ولگاگراد روسیه باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: صبح امروز، در جلسه‌ای در محل استانداری ولگاگراد با معاونین اقتصادی و معاون اول استاندار ولگاگراد، صحبت‌های خوبی انجام شد و توافقاتی هم صورت گرفت.

وی برگزاری سالانه نمایشگاه، تبادل هیئت‌های تجاری و اقتصادی از بخش خصوصی دو استان و شناساندن توانمندی‌های دو استان را زمینه‌ای برای تقویت مناسبات تجاری و اقتصادی استان مازندران و ولگاگراد برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با برگزاری این نمایشگاه، دستاوردهای مد نظر و هدف‌گزاری‌های انجام شده، محقق گردد.

وی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه می‌تواند در اقتصاد دو استان مازندران و ولگاگراد اثرات موثری را داشته باشد، افزود: با توجه به تاکیدات رهبری در نام‌گذاری امسال به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، یکی از بسته‌های پنج‌گانه تقویت و رونق تولید، توسعه صادرات غیرنفتی است که قطعا ما اگر بتوانیم مازاد محصول را به کشورهای هدف صادر کنیم و متقابلا نیازهای مازندران توسط تولیدات ولگاگراد تامین گردد، موجب رونق تولید و هدف‌گذاری محقق خواهد شد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا