اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32357 مورخ:[1396-05-26 01:01:01]
صدور پروانه ساخت دفتر اتاق بازرگانی در آمل
نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران خبر داد

صدور پروانه ساخت دفتر اتاق بازرگانی در آمل

با توجه به توسعه صنعت و کشاورزی در آمل به زودی پروانه ساخت اتاق بازرگانی به منظور رفاه حال صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی و تاثیرگذاری در افزایش و رونق تولید استان در این شهرستان صادر می‌شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از سفیر هراز، امیر میران آملی در نشست با خبرنگاران شهرستان آمل با بیان اینکه آمل در عرصه‌های مختلف حرف نخست را در استان می‌زند، گفت: این شهرستان تاکنون توانست بدون وجود سرمایه‌گذار خارجی در استان جایگاه خاصی پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به توسعه صنعت و کشاورزی در آمل به زودی پروانه ساخت دفتر اتاق بازرگانی صادر می‌شود، افزود: زمین این پروژه در کنار اداره پزشکی قانونی به مساحت یک هزار و 500 مترمربع آماده و در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود.

 

نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران در ادامه اظهار کرد: ساخت این پایگاه به منظور رفاه حال صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی و در افزایش و رونق تولید استان تاثیرگذار است.

 

میران حضور سفیر ارمنستان در استان و شهرستان آمل را یک فرصت طلایی به منظور ورود به اتحادیه اورآسیا بیان کرد و گفت: با توجه به عضویت این کشور در اتحادیه یک ظرفیت برای واحدهای تولیدی و صنعتی است و از مزایای این اتحادیه درون گروهی با 180 میلیون نفر جمعیت و 3.7 صادرات و 2.8 واردات گردش پول استفاده بهینه می‌شود.

 

وی در زمینه وضعیت برنج و واردات آن، برنج را اقتصاد نخست مازندران دانست و افزود: در سال‌های گذشته با تلاش نمایندگان جلوی واردات برنج گرفته شد که رونق تولید و افزایش تجهیز و نوسازی بخش کشاورزی را در پی داشت.

 

نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه امسال با توجه به زمزمه واردات برنج براساس سرانه مصرف، جلوی آن گرفته شد و به مدت یک ماه تعویق افتاد، ادامه داد: با وجود کشت مجدد ممکن است با مشکل کمبود آب مواجه شویم، اما کشت دوم بر قیمت برنج و ایجاد اشتغال استان کمک می‌کند و باید بر نحوه تولید برنج فرهنگ‌سازی انجام شود.

 

میران با اشاره به بستر رونق تولید این استان که در عرصه جذب رتبه نخست کشوری را دارد، تصریح کرد: با وجود این تسهیلات بیشترین استفاده را 2 نهاد تامین اجتماعی و مالیات بردند که به نوعی درآمدزایی دولت است.

 

وی با اعلام اینکه در سال 89 با افزایش واحدهای تولیدی مواجه بودیم که موجب عدم فروش محصولات تولیدی و صنعتی شد، عنوان کرد: اکنون با این روند به همان شکل برگشتیم اگر چه باید بر حفظ واحدهای تولیدی فعال پرداخت و اتاق بازرگانی نیز تلاش بر این امر دارد.

 

نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران درباره تولید مرغ و افزایش نرخ آن در بازار، عرضه و تقاضا را علت این امر دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به فصول سال تولید در برخی موارد کم و تقاضا زیاد می‌شود و یا بالعکس که این بر روند تعرفه مرغ تاثیر دارد.

 

میران در پایان با تاکید بر اینکه شیوع بیماری طیور بر تولید مرغ و واحدهای جوجه‌کشی تاثیر دارد، افزود: این بیماری موجب تعطیلی واحدهای تولیدی چندین استان شده تا واحدهای جوجه‌کشی به روال مناسب دست یابد و این بر تولید واحدهای مرغداری اثر گذاشته است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا