اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32341 مورخ:[1396-05-25 02:20:01]
 چگونه عطر انتخاب کنیم؟

چگونه عطر انتخاب کنیم؟

انتخاب و خرید عطر یکی از بزرگترین چالش هاست.تفاوت بوی عطرها در زمان خرید و پس از استفاده یکی از بزرگترین دلایل این چالش است.

به گزارش مازند اصناف؛ انتخاب و خرید عطر یکی از بزرگترین چالش هاست.تفاوت بوی عطرها در زمان خرید و پس از استفاده یکی از بزرگترین دلایل این چالش است. اما می توان با رعایت نکاتی در انتخابی بهتر و رضایت بخش تر را تجربه کرد. در ادامه نگاهی به این نکات می اندازیم.


۱-صبح ها عطر بخرید

صبح زود جستجوی خود را آغاز کنید. فروشنده ی عطر، روجا داو می گوید: «نه تنها حواس شما صبح اول وقت بهتر کار می کنند بلکه هوای داخل مغازه نیز سبک تر و ملایم تر است». بوی بدن که در طول خرید روزانه انباشته می شود می تواند حتی بوی قوی ترین عطرها را از بین ببرد.

۲-ازپوستتان استفاده کنید


فقط عطر را اسپری نکنید و بو بکشید.

استفاده و نمونه برداری از عطر ضروری است. شیمی خاص بدن شما روی بوی عطر تاثیر می گذارد (مثلا عطر روی پوست های چرب تر ماندگاری بیشتری دارد). هرگز تصور نکنید عطری که روی بدن شخص دیگری بوی عالی و خوبی داشته، مناسب شما هم هست، چرا که هر پوستی بوی خاص خود را دارد که در ترکیب با عطر تغییر خواهد کرد.  یادتان باشد که پوستتان به هنگام اسپری عطر حتما تمیز باشد و هیچگونه کرم یا مواد دیگری روی سطح پوست نباشد.

۳-شامه ی بویایی خود را تازه کنید

بوییدن  رایحه های مختلف، گیرنده های بینی را از کار می اندازد.

بعد از بوییدن چند عطر، گیرنده های بویایی خود را با بوییدن یک رایحه ی طبیعی تازه کنید. بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می دهند که عطر را روی یک دست خود که عطری روی آن نزده اید اسپری کنید و بو کنید.

۴-به عطر زمان بدهید

رایحه اکثر عطرها سه سطح دارد: سطح بیرونی، میانی و درونی.

نت های سطح درونی اغلب یک ساعت یا بیشتر طول می کشد تا اثر خود را روی پوست نشان دهند. پس مهم است که به محض بوییدن یک عطر فورا آن را خریداری نکنید. بلکه صبر کنید تا رایحه های مختلفی که روی دست خود زده اید بعد از دو ساعت تمام ماهیت خود را نشان دهند.
 
 
صبحانه


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا