اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3233 مورخ:[1392-02-21 11:25:01]
جشن میلاد امام محمد باقر(ع) در امامزادگان مازندران برگزار می گردد

جشن میلاد امام محمد باقر(ع) در امامزادگان مازندران برگزار می گردد

معاون فرهنگی اوقاف مازندران از برگزاری مراسم جشن میلاد امام محمد باقر(ع) در 222 امامزاده شاخص مازندران خبر داد.

به گزارش نجبا و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران حجت الاسلام ابراهیم حیدری  اظهار داشت: حضرت امام محمد باقر (ع) مرزبان بزرگ فكرى و فرهنگى بوده و نقش مهمى در نشر اخلاق و فلسفه اصيل اسلامى و جهان بينى خاص قرآن , و تنظيم مبانى فقهى و تربيت شاگردانى مانند امام شافعى و تدوين مكتب و... داشته است.
وی افزود:به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت امام محمد باقر (ع) مراسم جشن و سرور در 222 امامزاده شاخص استان برگزار می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف مازندران اظهار کرد:این مراسم همراه با سخنرانی مبلغان و ائمه جماعات و مولودی خوانی مداحان هیئات مذهبی امامزادگان در این بقاع برپا می شود.
حیدری ادامه داد: نمایشگاه محصولات فرهنگی، نرم افزارهای قرآنی و مذهبی، ایستگاه صلواتی برای عموم زائران و مسافران در این اماکن برپا می شود.
بر اساس این گزارش , جعفر صفری رئیس اوقاف محمودآباد در گفتگو با ما گفت: پروژه آب رسانی آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) محمودآباد با مساعدت شهرداری شورای شهر و اداره آب و فاضلاب و این اداره انجام پذیرفت .
وی افزود: انشعاب آب به این آستانه بصورت رایگان صورت گرفت و برای انجام این پروژه 30 متر لوله کشی آب رسانی با تجهیزات لازم برای استفاده عموم مردم این شهرستان بیش از 30 میلیون ریال هزینه برداشته است .
صفری ادامه داد: امامزاده قاسم (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) می باشد و در مرکز شهرستان محمودآباد مدفون می باشد و محل تجمعات مراسمات فرهنگی و مذهبی می باشد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا