اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32307 مورخ:[1396-05-24 02:10:01]
هدفگذاری صادرات غیرنفتی ۱۲۰ میلیاردی غیر واقعی است

هدفگذاری صادرات غیرنفتی ۱۲۰ میلیاردی غیر واقعی است


عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای صادرات ابتدا باید از تولید حمایت کرد گفت:‌ بعد از رونق تولید باید به دنبال بازار مناسب بود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از تسنیم، محمد رضا نجفی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با رادیو در رابطه با اهداف صادراتی برنامه ششم توسعه گفت:‌ 120 میلیارد  دلار صادرات غیر نفتی که در برنامه ششم توسعه بیان شده است یک هدف آرمانی است و کار بسیار سخت و دشواری است و احتیاج به مقدمات و ملزومات فروانی دارد.

وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات اقتصادی کشور چاره‌ای جز نزدیک شدن به این مقدار از صادارات غیر نفتی نداریم گفت: این هدف با توجه به ظرفیتها و ضرورتهای کشور اگر چه سخت ولی امکان‌پذیر است که تحقق آن احتیاج به انجام دادن مجموعه اقداماتی به وسیله مسئولان مربوطه دارد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داشتن صادرات احتیاج به ملزومات و مقدماتی دارد گفت: ابتدا باید در کالای خود مزیت ایجاد کرد.

نجفی با اشاره به اینکه برای ایجاد مزیت در کالاهای تولیدی باید مقدمات تولید از جمله مواد اولیه ارزان به وسیله دولت در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد گفت:‌ برای  داشتن تولید خوب باید ابتدا به تولیدکننده خود فرصت دهیم و با در اختیار گذاشتن قطعات و دانش کافی اجازه تولید کالای مناسب را بدهیم و سپس به دنبال بازار مناسب برای آن باشیم چرا که باید برای ورود به بازار در کالای خود ایجاد مزیت کنیم که توانایی رقابت داشته باشد.

وی افزود:‌اگر نتوانیم درصد قابل توجهی از ظرفیتهای تولیدمان را به صادرات اختصاص بدهیم به طور حتمی در مقیاس اقتصادی قیمت تمام شده کالای ما به میزانی نخواهد بود که بتواند قیمت مناسبی برای رقابت داشته باشد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا