اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32259 مورخ:[1396-05-22 20:41:01]
وجود 4 هزار و 100 دستگاه کمباین در مازندران
مدیر عامل اتحادیه کمباین داران مازندران خبر داد

وجود 4 هزار و 100 دستگاه کمباین در مازندران

 مدیرعامل اتحادیه کمباین‌داران مازندران تعداد کمباین غلات در مازندران را 4 هزار و 100 دستگاه دانست و گفت: امسال 3 هزار و 50 دستگاه کمباین برداشت مستقیم آماده برداشت از راضی کشاورزی مازندران هستند.

به گزارش مازند اصناف برزو بابایی طی گفت‌وگویی از تکمیل بانک اطلاعاتی کمباین‌های مازندران خبر داد و اظهار کرد: معاینه فنی کمباین‌ها در دستور کار جدی اتحادیه کمباین‌داران مازندران است.

وی با بیان اینکه اتحادیه کمباین‌داران مازندران سامان‌دهی، سازمان‌دهی کمباین‌ها در شهرستان‌ها، تامین سوخت و جابه‌جایی و تردد شهرستانی و استانی را بر عهده دارد، افزود: معاینه فنی مستمر از کمباین‌های غلات و برنج موجب کاهش ریزش و ضایعات در آنها خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه کمباین‌داران مازندران تصریح کرد: کمباین‌داران مازندران قبل از برداشت، دستگاه خود را بررسی و تعمیر می‌کنند، این به غیر از معاینه فنی کارشناسان اتحادیه و سازمان جهاد کشاورزی است، به همین خاطر ریزش غلات در کمباین‌های مازندران از میانگین جهانی 4 درصد نیز کمتر است.

عضو ستاد برداشت شمال کشور گفت: چگونه مقدار ریزش کمباین‌های مازندران در شمال کشور با مقدار همان کمباین در جنوب کشور توسط وزارت خانه متفاوت اعلام می‌شود، این موضوع نشان می‌دهد آمارهای اعلامی درست نیست.

بابایی با اشاره به صادرات کمباین مازندران به دیگر استان‌های کشور، خاطرنشان کرد: 600 تا 800 دستگاه از کمباین‌های مازندران در طول سال به 10 استان کشور اعزام می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تمهیدی برای جلوگیری از انتقال آفت‌های گیاهی دیگر استان‌ها توسط کمباین‌های مازندران به مزارع استان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: تمامی کمباین‌های اعزامی قبل از بازگشت و ورود به استان قرنطیه شده و شست‌وشو می‌شوند تا بیماری‌ها و بذر علف‌های هرز به مازندران وارد نشود، در همین راستا نیز همکاری مناسبی با پلیس راهور داریم.

مدیرعامل اتحادیه کمباین‌داران مازندران در پایان نوسازی ناوگان کمباین مازندران را در سال 92 خوب توصیف کرد و گفت: بیش از 850 میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی کمباین‌های برداشت برنج با تسهیلات 15 درصد تخصیص یافت و آماده ارائه این تسهیلات به کمباین‌داران هستیم.

 

بلاغ

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا