اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32238 مورخ:[1396-05-22 02:28:01]
شهید محسن حججی

شهید محسن حججی

شهید محسن حججی ۲۵ساله و اصالتاً اهل نجف‌آباد اصفهان بود که در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد و پس از ۲ روز به‌دست تروریست‌های تکفیری در سوریه به  شهادت رسید.

به گزارش مازند اصناف؛ دود و آتش و خیمه در پشت سر شهید محسن حججی در کنار چاقوی داعشیان که زیر گردن او منتظر بریدن بود،  تصویری از یک تراژدی تلخ تاریخی رقم زد. تصویری که در نخستین نگاه همه را یاد ظهر عاشورا می‌انداخت و اگرچه که شاید صدها و هزاران مدافع حرم در پی اسارت و بریده شدن سر به مقام شهادت رسیده بودند اما نگاه پرغرور و با صلابت محسن حججی و انتشار وسیع این تصویر  توانست یکی از کم‌سابقه‌ترین واکنش‌ها از سوی مردم و طیف‌های مختلفی از هنرمندان پیرامون وقایع منطقه را رقم بزند.

واکنش‌هایی که به سردار قاسم سلیمانی نیز رسید و او هم در پیامی کم‌سابقه نوشت: «به حلقوم بریده این شهید عزیز راه اباعبدالله(ع) سوگند یاد می‌کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست». هشداری که به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور به عمل تبدیل شود. به گزارش «وطن امروز» شهید محسن حججی از فعالان فرهنگی  و عضو موسسه شهید کاظمی بود.

او  در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد و پس از ۲ روز به‌دست تروریست‌های تکفیری در سوریه به  شهادت رسید. شهید محسن حججی ۲۵ساله و اصالتاً اهل نجف‌آباد اصفهان بود که از وی  فرزندی ۲ساله به یادگار مانده است. این جهادگر فرهنگی از فعالان ترویج و تبلیغ کتاب بود و اقدامات جهادی را در اردوهای سازندگی برای خدمت به مناطق محروم انجام داد و از خادمین راهیان نور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بود.


» برچسب ها : , شهید , محسن , حججی , اصفهان , داعش , سوریه , شهید , محسن , حججی , اصفهان , داعش , سوریهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا