اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32227 مورخ:[1396-05-22 01:33:01]
700 هزار خودروی فرسوده اسقاط می‌شود

700 هزار خودروی فرسوده اسقاط می‌شود

تفاوت اصلی در این است که تمرکز این مصوبه روی کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هواست به این ترتیب که سعی شده به ازای خودروهایی که مصرف سوخت آنها کمتر است.

به گزارش مازند اصناف معاون حمل‌و‌نقل ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت کشور با بیان اینکه پارسال ۲۴۰ هزار خودروی فرسوده از رده خارج شد، گفت: با توجه به مصوبه جدید، امسال حدود ۷۰۰هزار خودروی فرسوده از رده خارج می‌شود.

علیرضا احمدی درباره تفاوت مصوبه جدید هیات دولت درباره نحوه اسقاط خودروهای فرسوده با مصوبه پیشین افزود: تفاوت اصلی در این است که تمرکز این مصوبه روی کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هواست به این ترتیب که سعی شده به ازای خودروهایی که مصرف سوخت آنها کمتر است تعداد کمتری خودرو اسقاط شود و در ازای خودروهایی که مصرف سوخت آنها بیشتر است و تاثیر بیشتری در افزایش آلودگی دارند خودروهای بیشتری اسقاط شوند.

وی با اشاره به اینکه در ازای خودروهای وارداتی در سال گذشته 240 هزار خودرو را اسقاط کردیم، ادامه داد: اگر مصوبه جدید اجرایی شود این تعداد به حدود 400 هزار خودرو در سال افزایش می‌یابد.


احمدی گفت: در خودروهای داخلی هم برای تشویق خودروسازان داخلی براساس میزان مصرف سوخت از 8 و نیم لیتر به بالا از ابتدای ابلاغ این مصوبه و از 8 لیتر به بالا از ابتدای سال آینده امیدواریم بتوانیم به ازای هرخودرو یک خودرو اسقاط کنیم.

معاون حمل‌و‌نقل ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت کشور گفت: با توجه به مصوبه جدید برای امسال حدود 140 هزار گواهی اسقاط برای خودروسازهای داخل در نظر گرفتیم و 400 هزار گواهی اسقاط هم در ازای خودروهای وارداتی است که در مجموع 540 هزار گواهی اسقاط خودرو است.

احمدی با بیان اینکه در سال حدود 160 هزار خودروی متفرقه اسقاط می‌شوند، افزود: بنابراین امسال در مجموع، 700 هزار گواهی اسقاط خودرو صادر می‌شود یعنی تعداد خودروهای اسقاطی حدود سه برابر افزایش می‌یابد.

 

صبحانه


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا