اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32075 مورخ:[1396-05-19 19:25:01]
خیانت سرمایه‌گذاران ترک و ایرانی کارخانه نساجی مازندران به مردم
عضو کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد

خیانت سرمایه‌گذاران ترک و ایرانی کارخانه نساجی مازندران به مردم

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه نساجی مازندران در این دورانی گذشت مورد تاراج قرار گرفت و صراحتاً اعلام می‌کنم هر دو سرمایه‌گذار ترک و ایرانی که به مجموعه نساجی وارد شدند به مردم شهر خیانت کردند.

به گزارش مازند اصناف عبدالله رضیان بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان به‌مناسبت روز خبرنگار با بیان اینکه بیکاری و رکود ما در صنعت  از مشکلات عمده و مهم کشور و حوزه انتخابیه ما به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: با توجه به چالش‌های جدی در این حوزه، از اینکه عضو کمیسیون صنایع در مجلس هستم راضی‌ام و نگاهم این است که در این کمیسیون کار کنم و امیدوارم مفید واقع شوم.

وی افزود: با توجه به گستردگی حوزه انتخابیه در بخش‌های همچون صنعت، زیرساخت، راه و مسائل دیگر مشکلات وجود دارد.

*حوزه صنعت

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  172 واحد صنعتی در شهرک صنعتی بشل وجود دارد و براساس آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت تنها 30 درصد ظرفیت این شهرک صنعتی فعال است و مجموعه‌ای که قرار بود مثلا 20 هزار نفر را شاغل کند در حال حاضر در حدود یک‌هزار و 800 نفر کارگر دارد که آن هم پایدار و باثبات نیست.

این مسؤول با بیان اینکه اقداماتی در مورد کارخانه البرز مرکزی هم صورت گرفت و چالش‌هایی در حوزه محیط‌زیست و جنگل وجود داشت که هنوز حل نشده است، اظهار کرد: در این رابطه جلسات متعددی برگزار شد تا با رایزنی این موانع رفع و وضعیت سوادکوه از نظر اشتغال بهتر شود.

رضیان افزود: نساجی مازندران در این دورانی گذشت مورد تاراج قرار گرفت و صراحتاً اعلام می‌کنم هر دو سرمایه‌گذار ترک و  ایرانی که به مجموعه نساجی وارد شدند به مردم شهر خیانت کردند به عنوان مثال دستگاه‌هایی را در آن زمان خریدند و انباشت کردند و قیمت آن را در حدود 30 میلیون یورو اعلام کردند که طبق کارشناسی‌های انجام شده مشخص شد قیمت آن زمان این دستگاه‌ها 12 میلیون یورو بوده است و کارخانه بدون دریافت یک ریال در اختیار سرمایه‌گذار ترک قرار گرفت.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذار ترک تعهد کرده بود که هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند و اشتغال را به 6 هزار نفر برساند ولی نه تنها سرمایه‌ای ایجاد نشد بلکه کارگران هم بیکار شدند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مورد واگذاری نساجی به سرمایه‌گذار ایرانی هم نظارت درست انجام نشد، اظهار کرد: زمانی که ما وارد شدیم بنا بود شرکت تعطیل و کارگران به بیمه بیکاری بروند ولی با تلاش صادقانه گرائیلی، مدیرعامل کارخانه، این واحد تولیدی نه تنها کارگران خود را حفظ کرد بلکه از حالت ورشکستگی خارج شده و درآمدزایی دارد و ظرفیت‌های جدید ایجاد شده است.

 

فارس/

» برچسب ها : , خیانت , سرمایه‌گذاران , ترک , ایرانی , کارخانه , نساجی , مازندران , مردم , خیانت , سرمایه‌گذاران , ترک , ایرانی , کارخانه , نساجی , مازندران , مردممطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا