اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3192 مورخ:[1392-02-17 20:02:01]
مشکلات حریم دریای خزر در دولت بررسی می‌شود

مشکلات حریم دریای خزر در دولت بررسی می‌شود


مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران یکی از دغدغه مهم را مشخص شدن حریم دریای خزر عنوان کرد و گفت: در سفر چهارم رئیس جمهور و هیئت دولت به مازندران این مهم بررسی خواهد شد.

به گزارش نجبا ازخبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران، نشست کارگروه انسجام بخشی آب و آبفا با حضور مدیرعامل مرکز مطالعات دریای خزر، محمدحسین برزگر مدیرعامل آبفای روستای مازندران، طهماسبی مدیر عامل آب‌ منطقه‌ای مازندران و محمدتقی حسین‌زاده مدیرعامل آب و فاضلاب شهری در مازندران برگزار شد.

در ادامه این جلسه محمدتقی حسین‌زاده مدیرعامل آبفای شهری مازندران خواستار تامین اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌های آبفار در مازندران شد.

وی با اشاره به ریزش نزولات آسمانی مناسب در مازندران گفت: در گذشته نسبت به احداث سدها و جمع‌آوری آب‌های سطحی مدیریت خوبی انجام نشد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران ادامه داد: از روان آب‌های سطح استان مازندران در گذشته به خوبی استفاده نمی‌شد.

وی یادآور شد: شرکت آب منطقه‌ای طرح‌های خوبی برای بحث احداث سدها در دست اجرا دارد که به‌دلیل کمبود اعتبار، با مشکلات زیادی روبرو است.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: 25 درصد جمعیت استان در شهرهای گروه الف شامل بابل، بابلسر، امیرکلا و فریدونکنار ساکن هستند که در حال حاضر 600 لیتر در ثانیه کمبود آب دارند.

بر اساس این گزارش ، بخشی از دغدغه مسولان حوزه آب در مازندران بحث پایین بودن تعرفه آبها در مازندران بود.

بحث اصلاح شبکه فرسوده آب در مازندران از دغدغه‌های جدی در حوزه آب شهری و روستایی مازندران است که مسئولان آبفای شهری و روستایی در بیشتر برنامه‌ها از فرسودگی شبکه آب مازندران گلایه دارند که سهم مدیر عامل آبفای روستایی در این زمینه بیشتر است.

مسئولان حوزه آب در مازندران دیگر دغدغه مهم را مشخص شدن حریم دریای خزر و پروژه‌های اولویت‌دار در صنعت آب و آبفا را مطرح کردند که مقرر شد در سفر چهارم رئیس جمهور و هیئت دولت به مازندران برخی از مشکلات این بخش برطرف شود.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا