اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3187 مورخ:[1392-02-17 19:49:01]
 وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار از سوریه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.
دیدار صالحی با بشار اسد

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار از سوریه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، «علی اکبر صالحی» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار از سوریه با «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور دیدار و آخرین تحولات روابط دو کشور و مسائل منطقه را مورد بحث و رایزنی قرار داد.

صالحی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام مقامات عالیه کشورمان به رئیس جمهور سوریه و اعلام حمایت دولت و ملت ایران از دولت و مردم سوریه، از مقاومت آنها در قبال اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به سوریه تمجید کرد.

وی ‌تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در زمینه بازگشت صلح، ثبات و آرامش به سوریه را تشریح و تنها راه حل بحران سوریه از طریق گفت‌وگوهای سیاسی سوری – سوری و عدم دخالت نیروهای خارجی در این کشور دانست.

صالحی ادامه اقدامات تروریستی گروه‌های افراطی در سوریه را زمینه‌ای برای درک واقعیت‌های بحران در این کشور از سوی سایر کشورها و تغییر نگاه آنها و توجه بیشتر به راه حل سیاسی برای برون رفت از بحران سوریه ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تقبیح اقدام گروه‌های تندرو در هتک حرمت مراقد شخصیت‌های بزرگ اسلامی و تخریب مساجد آنرا دلیلی بر دیدگاه افراط گرایانه و بدور از منطق این گروه‌ها دانست که بدون توجه به باورهای اعتقادی مسلمانان نسبت به اینگونه اقدامات مبادرت می‌‌کنند.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با تشکر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه بر عزم دولت و مردم این کشور برای مواجهه با کلیه توطئه‌هایی که در صحنه داخل و خارج علیه این کشور در جریان است تاکید کرد.

وی ضمن بی نتیجه دانستن اقدامات گروه‌های تروریستی در سوریه آینده را از آن مردم کشور و دیدگاه‌های معتدل و خواهان روند سیاسی در این کشور دانست و حمایت مجدد خود از خط مقاومت در منطقه را مورد تاکید قرار داد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا