اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31685 مورخ:[1396-05-06 23:18:01]
نقش بی بدیل کارگران در اقتصاد کشور

نقش بی بدیل کارگران در اقتصاد کشور

کارگران نقش بی بدیلی در اقتصاد کشور دارند، آن‌ها سربازان بی ادعایی هستند که همیشه سینه خود را در برابر مشکلات اقتصادی سپر می‌کنند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از بلاغ، کارگران همیشه قربانیان اصلی شرایط نامساعد اقتصادی بوده‌اند به گونه‌ای که هر سال شاهد اخراج گسترده آنها از واحدهای تولیدی هستیم.

متاسفانه شرایط نامساعد اقتصادی چند سال اخیر موجب شد تا کارگاه‌های تولیدی بزرگ و کوچک زیادی در استان مازندران به تعطیلی کشیده شوند، که نتیجه کاهش قدرت خرید مردم و عدم حمایت درست و مبتنی بر اصول از تولید داخلی بوده است.

سطح پایین دستمزدها و حقوق کارگران موجب شد تا رکود حاکم بر اقتصاد کشور بر پیکره جامعه کارگری تحمیل شود.

واردات بی‌رویه، تولید و اشتغال داخلی را با تهدید مواجه کرده است و موجب شده تا تولیدکننده و کارگر ایرانی هر دو متضرر این کارزار ناجوانمردانه باشند. متاسفانه واحدهای تولیدی برای کاهش هزینه‌های جاری راهی جز اخراج کارگران نمی‌یابند و امروز به جایی رسیده‌ایم که شاهد اخراج هزاران کارگر مازندرانی هستیم.

وقتی بنگاه‌های تولیدی نتواند کالای خود را به فروش برسانند، یقیناً با کمبود نقدینگی مواجه شده و در نهایت نمی‌توانند حقوق کارگران را پرداخت کند.

کارگران اولین قربانیان ورشکستگی یک بنگاه اقتصادی هستند چون کارفرمایان برای کاهش هزینه‌ها مجبور به اخراج آنها می‌شوند.

رکود اقتصادی حاکم بر کشور، که مورد تایید اکثر کارشناسان اقتصادی کشور است، موجب تشدید بحران بیکاری در کشور شد است، که بیشترین سهم آن در بخش کارگری بوده است .

وضعیت بیکاری دغدغه اصلی مردم استان و کشور است، مسئولان باید بدانند هر سیاستی اتخاذ می‌کنند می‌بایست بر کاهش بحران بیکاری تاثیرگذار باشد.

راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی توجه به رهنمودهای اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب است.

وقتی رهبری برای سال دوم، اقتصاد مقاومتی را از مردم و مسئولان مطالبه می‌کنند نشان می‌دهد که در این مورد اتفاق خاصی رخ نداده و نتوانسته‌ایم کاری انجام دهیم.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا