اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31615 مورخ:[1396-05-05 01:39:01]
عرضه و توزیع محصولات غیربهداشتی در جمعه بازار جویبار/تأثیر منفی جمعه بازار بر اقتصاد اصناف
معاون مرکز بهداشت و درمان جویبار اعلام کرد

عرضه و توزیع محصولات غیربهداشتی در جمعه بازار جویبار/تأثیر منفی جمعه بازار بر اقتصاد اصناف

معاون مرکز بهداشت و درمان جویبار گفت: استاندارد نبودن کالاهای عرضه شده و فاقد مشخصات و قاچاق و عدم رعایت ضوابط بهداشتی در تهیه، نگهداری و عرضه کالا و عدم وجود زیرساخت های لازم بهداشتی عمرانی از جمله مشکلات جمعه بازار جویبار است.

به گزارش مازند اصناف محمد جعفری در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به مشکلات بهداشتی جمعه بازار جویبار اشاره کرد و افزود: عدم امکان نظارت سریع و گسترده بر کیفیت کار دستفروشان، استاندارد نبودن کالاهای عرضه شده و فاقد مشخصات و قاچاق، عدم رعایت ضوابط بهداشتی در تهیه، نگهداری و عرضه کالا، عدم وجود زیرساخت های لازم بهداشتی عمرانی، عرضه فراورده‌های خام دامی، طیور و ماکیان در شرایط کاملا غیربهداشتی، احتمال انتشار انواع و اقسام بیماری‌های مشترک انسان و دام و بیماری‌های عفونی و... از جمله مشکلات جمعه بازار جویبار است.

وی تصریح کرد: جمعه بازار علاوه بر اینکه یک فرصت است، یک ضرر و زیان و خروج سرمایه از شهرستان است.

معاون مرکز بهداشت و درمان جویبار گفت: جمعه بازار تأثیر منفی بر اقتصاد اصناف شهرستان می‌گذارد و همچنین با ایجاد بار ترافیکی در روزهای جمعه خدمات امدادرسانی و دسترسی به روستاهای اطراف بازار را مختل می‌کند.

جعفری بر لزوم ساماندهی صحیح و اصولی این اماکن تأکید کرد و گفت: باید برنامه‌ریزی اصولی، کیفی و مناسب در جهت بهبود زیرساخت‌ها و بسترهای اصلی آن، بهبود وضعیت ظاهری آن با اولویت حفظ بافت سنتی جمعه بازار توسط متولیان امر و ارگان‌های ذیربط، اطمینان از اجرای موازین بهداشتی از سلامت مواد غذایی عرضه شده مصرف‌کنندگان آنها در این بازار سنتی انجام شود.

*فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا