اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31486 مورخ:[1396-04-25 18:02:01]
تداوم واردات گاو شیرده به قطر

تداوم واردات گاو شیرده به قطر

انتقال چهار راس هزار گاوی که یک تاجر قطری از مجارستان، استرالیا، آلمان و چند کشور دیگر برای تامین شیر مورد نیاز مردم کشورش و مقابله با تحریم های عربستان خریداری کرده بود، با هواپیما آغاز شد.

به گزارش مازند اصناف تارنمای 'دی استرالیا' اعلام کرد این تاجر قطری این چهار هزار راس گاو را به فاصله چند هزار کیلومتر از استرالیا، آمریکا، آلمان و مجارستان به کشورش منتقل می کند.

چهار کشور عربستان سعودی ، امارات، بحرین و مصر از 15 خردادماه 96 با ادعای حمایت دوحه از تروریسم و افراط گرایی، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.

تارنمای 'نیوزویک' نیز با اشاره به اینکه هدف از انتقال این چهار هزار راس گاو به قطر، تامین شیر مورد نیاز این کشور است، نوشت 165 گاو هلشتاین نخستین گروه از چهار هزار راس گاوی هستند که اواخر سه شنبه از بوداپست به قطر حمل شدند.

قرار است در چند روز آینده نیز گاوهای شیری از آلمان، استرالیا و آمریکا به مزرعه ای در نزدیکی دوحه پایتخت قطر که ظرفیت این تعداد گاو را دارد، منتقل شود.

براساس این گزارش، ایران و ترکیه تاکنون به قطر کمک کرده اند تا نیازهای خود را به مواد غذایی تامین کند و کویت نیز تلاش کرده است این بحران را وساطت کند.

چهار هزار راس گاوی که قرار است به قطر منتقل شوند تا 30 درصد از نیازهای لبنیاتی این کشور را تامین خواهند کرد.

قطر تا پیش از این 80 درصد از نیازهای مواد غذایی خود را از عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تامین می کرد.

نخستین گروه از گاوهایی که از بوداپست به قطر انتقال داده شدند، 165 راس گاو شامل 35 گاو شیری و 130 راس گاوی هستند که در هفته های آینده گوساله به دنیا می آورند.

عربستان سعودی پیش از این 15 هزار نفر شتر قطری را پس از اینکه مناقشات بین دو کشور افزایش یافت، از عربستان بیرون راند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا