اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31471 مورخ:[1396-04-25 02:14:01]
بیمه زنبورداران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد/ بی‌توجهی دولت به قانون با بهانه‌های مختلف
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران:

بیمه زنبورداران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد/ بی‌توجهی دولت به قانون با بهانه‌های مختلف

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران با بیان اینکه بیمه زنبورداران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، گفت: دولت با این ادعا که هدفمندی یارانه‌ها درآمدی ندارد که بتوانند از آن برای بیمه زنبورداران استفاده کنند، عملا نسبت به این مهم بی‌توجه است.

به گزارش مازند اصناف سید محیی‌الدین میرمحمدی در گفت‌وگو با بلاغ اظهار کرد: در سال 82 زنبورستان‌ها به عنوان کارگاه پذیرفته شدند و قرار بر این شد تا دولت 10 درصد از 27 درصد حق بیمه زنبوردار را به عنوان یارانه پرداخت کند.

وی افزود: تامین اجتماعی بیمه خویش‌فرمایی زنبوردار را به عنوان کارگاه می‌پذیرفت اما بیمه یارانه‌ای دولت را به عنوان کارگاه قبول نمی‌کرد.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران تصریح کرد: دولت با بهانه اینکه اعتبار ندارد 10 درصد یارانه زنبورداران را پرداخت نمی‌کند.

میرمحمدی با بیان اینکه در قانون بیمه زنبورداران، تبصره‌ای ایجاد شده که بیمه آنان را با مشکل مواجه کرده است، خاطرنشان کرد: در بند 20 این قانون صراحتا اعلام شده اگر زنبورداری تا اول فروردین سال 88 از بیمه تامین اجتماعی برخوردار بوده است دیگر نمی‌تواند از بیمه زنبورداری استفاده کند.

وی اضافه کرد: با این حال 4 هزار نفر از زنبورداران در سراسر کشور شامل بیمه تامین اجتماعی با همین شرایط سخت می‌شدند اما دولت به این بهانه که پول ندارد سهم خود را پرداخت نمی‌کند.

این تولید کننده نمونه ملی عسل با بیان اینکه بر اساس قانون باید سهم بیمه زنبورداران از محل هدفمندی یارانه‌ها تامین شود، بیان کرد: دولت با این ادعا که هدفمندی یارانه‌ها درآمدی ندارد که بتوانند از آن برای بیمه زنبورداران استفاده کنند، عملا نسبت به این مهم بی‌توجه است.

میرمحمدی تاکید کرد: بیمه تامین اجتماعی زنبورداران عملا لغو  شد و به حاشیه رفت اما پیگیری‌های اتحادیه زنبورداران ادامه داشت تا اینکه برای تحقق این مهم با صندوق بیمه عشایری و روستایی به مذاکره نشستیم.

وی در پایان در مورد صندوق بیمه عشایری و روستایی، گفت: تعرفه‌ها و شرایطی این صندوق برای بیمه کردن زنبوردارن مناسب است و در حال بررسی مفاد و شرایط این بیمه هستیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا