اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31388 مورخ:[1396-04-23 01:58:01]
 سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بندر امیرآباد
مدیر بنادر و دریانوردی امیرآباد مطرح کرد:

سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بندر امیرآباد

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در حاضر میزان سرمایه گذاری در این بندر به هزار میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان رسیده و ۳۱ قرارداد منعقد شده است.

به گزارش مازند اصناف علی خدمتگزار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه به علت تحریم‌ها یک معضل بزرگ در بخش تجهیزات داشتیم که پس از برجام گشایشی درآن ایجاد شد، افزود: اکنون تمام قطعاتی که مربوط به تجهیزات را وارد بندر کردیم در عین حال در بخش واردات و صادرات رشد سه درصدی نسبت به سال گذشته داشتیم؛ نقل و انتقال پول مشکلی بود که پس از برجام رفع شد.

خدمتگزار درباره فعالیت بندر در بخش سرمایه گذاری گفت: با توجه به رویکرد دولت و رود بخش خصوصی به کار، با توجه به شرایط رکود اقتصادی اقدامات این بخش رضایت بخش بود به طوریکه که امروز سرمایه گذاری در بندر به هزارمیلیارد و و ۱۵۰ ملیون تومان رسیده و حدود ۳۱ فقره قرارداد ایجاد شد.

وی با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری در فروردین ماه سال جاری هزار و ۳۳ میلیارد تومان داشتیم ادامه داد: حدود هزار نفر با افتتاح پروژه‌های بندر اعم از کارخانه کاغذ، فولاد و.. جذب شدند ضمن اینکه در حال حاضر ۴ هزار نیرو در بندر داریم که اگر حوضچه به بخش خصوصی واگذار شود حدااقل ۵۰۰ نفر استغال پیدا می‌کند.

این مسئول با اعلام اینکه بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بندر بوده است، گفت: در بخش عملیات تخلیه و بارگیری تا ۱۸ تیرماه ۶۵۰ هزار تن بوده ضمن اینکه سه درصد مثبت بارگیری داشتیم. که در مجموع در طول چهار ماه حدود ۳۸ درصد رشد واردات بندر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

خدمتگزار با ابراز رضایت از وضعیت کنونی صادرات بندر، گفت: اقلام صادراتی سیمان گچ، کلینگر و پودر آلومینیوم است که پور آلومینیوم به کشور اذربایجان فرستاده شدکه تا حالا ۶ هزار تن از این پودر از ما خواسته شد.

وی با بیان اینکه صادرات در بندر روبه رشد است، گفت: در بخش ترانزیت که عمده فرآورده‌های نفتی است که از ترکمنستان وارد بندر می‌شود که تاکنون رشد ۱۸۹ درصد رشد فراودره های نفتی را در بندر داشتیم.

 

/پایان پیام


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا