اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31386 مورخ:[1396-04-23 01:42:01]
پیش‌بینی ایجاد 130 هزار شغل جدید در شهرک‌های صنعتی کشور
معاون وزیر صنعت و تجارت خبر داد

پیش‌بینی ایجاد 130 هزار شغل جدید در شهرک‌های صنعتی کشور

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: ایجاد 130 هزار شغل جدید در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور طی سال جاری پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مازند اصناف علی یزدانی  در بازدید از مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در این شهرستان، اظهار کرد: دولت امسال برنامه‌های خوبی برای حمایت از صنعت دارد.

وی با اشاره به دولت با تأمین منابع داخلی بانک‌ها و بخش‌نامه بانک مرکزی حدود 10 هزار واحد تولیدی راکد و غیر فعال کشور را احیا می‌کند، افزود: با توجه به عمل کردن به شعار اقتصاد مقاومتی و در راستای سیاست‌های حمایتی دولت یازدهم از سال گذشته تاکنون واحدهای تولیدی با ظرفیت پایین تولید در کشور احیا شدند و عملیات احیای آنها کلید خورد.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور با تأکید بر اینکه واحدهای زیادی نیز امسال احیا می‌شوند، بیان کرد: تعداد واحدهای تعطیل مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور از 20 درصد به 14.5 درصد رسید که کاهش مطلوبی را شاهد بودیم.

این مسؤول با اعلام پیش‌بینی راه‌اندازی حدود 3 هزار و 400 طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مناطق مختلف کشور، یادآور شد: ایجاد 130 هزار شغل جدید در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور طی سال جاری پیش‌بینی می‌شود.

یزدانی با اشاره به اینکه ایجاد شغل‌های پایدار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسط اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و تولید محقق می‌شود، گفت: مازندران از استان‌های شاخص در صنعت و تولید است و آمل هم شهری مهم در ایجاد اشتغال و تولید به شمار می‌آید.

 

فارس/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا