اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31385 مورخ:[1396-04-23 01:36:01]
برگزاری نمایشگاه طراحی لباس ایرانی اسلامی در بهشهر

برگزاری نمایشگاه طراحی لباس ایرانی اسلامی در بهشهر

به مناسبت هفته عفاف و حجاب برای نخستین‌بار در بهشهر نمایشگاه طراحی لباس اسلامی برگزار شد.

به گزارش مازند اصناف به مناسبت هفته عفاف و حجاب نخستین نمایشگاه طراحی پوشاک اسلامی باهمت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی و در مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت بهشهر برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر در این مراسم با تبریک هفته حجاب و عفاف، اظهار کرد: رعایت عفاف و حجاب موجب صیانت از کرامت و سلامت انسانی است و هرچه این صیانت بیشتر و بهتر باشد به کرامت و شخصیت انسانی نیز افزوده می‌شود.

مسعود فلاح با بیان اینکه مهم‌ترین رکن ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خانواده است، افزود: خانواده‌ها در شکل‌گیری عفاف و حجاب در جامعه نقش بسزایی دارند و می‌توانند این موضوع مهم واجب را به فرزندان آموزش دهند تا در رشد شخصیت روحی و اخلاق فرزندان تأثیرگذار باشد، نهادینه شدن عفت مردان و زنان موجب سلامت و ثبات جامعه می‌شود.

وی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه، بیان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه به نمایش گذاشتن خلاقیت‌ها و نوآوری‌های دانشجویان این رشته و معرفی این آثار به تولیدکنندگان و طراحان مدل لباس است.

این مسؤول با بیان اینکه دغدغه‌های ما در حوزه‌های آسیب اجتماعی باید از طریق فرهنگ و هنر و دانشگاه حل شود، تصریح کرد: نباید نقش خانواده را در پیشگیری از گرایش جوانان و نوجوانان به مدهای عجیب و غریب و دوری از عفاف و حیا فراموش کرد، خانواده به‌عنوان نخستین جایگاه تربیتی فرزندان نقش بسیار مهمی در کنار دانشگاه و محیط بیرون دارد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمامی ظرفیت‌های موجود در جامعه برای جایگزینی طراحی‌های غربی استفاده می‌کند تا بتواند با استفاده از ظرفیت‌ها و افکار طراحان سبک ایرانی اسلامی در جامعه بتواند ارتباط بین تولیدکنندگان لباس، طراحان، مخاطبان و مصرف‌کنندگان را با هدف شناخت نیازهای آن‌ها و همچنین ارائه مدل‌های مناسب فراهم آورد و کشور را از تولیدات غربی بی‌نیاز سازد.

فلاح گفت: در این نمایشگاه آثار بیش از ٣٠ دانشجو کارشناسی طراحی لباس دانشگاه فرهنگ و هنر واحد یک مازندران به نمایش گذاشته شده است، این نمایشگاه از امروز آغاز و تا تاریخ بیست و هفتم تیرماه در سالن گالری مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت ٩ الی١٢ و عصرها ١٦ تا ١٩ در این مکان دیدن کنند.

 

فارس/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا