اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31379 مورخ:[1396-04-22 02:40:01]
فرصت 15 روزه برای تغییر تابلوی فروشگاه‌های با برند خارجی غیرمجاز در مازندران/شناسایی 53 مورد تخلف
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران خبر داد

فرصت 15 روزه برای تغییر تابلوی فروشگاه‌های با برند خارجی غیرمجاز در مازندران/شناسایی 53 مورد تخلف

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از شناسایی 53 فروشگاه بزرگ با 16 برند خارجی بدون داشتن مدارک و اسناد نمایندگی در شهرهای ساحلی این استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از شناسایی 53 فروشگاه بزرگ با 16برند خارجی بدون داشتن مدارک و اسناد نمایندگی درشهرهای ساحلی این استان خبر داد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمد محمد پور عمران  با بیان اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، این فروشگاه ها فقط 15 روز فرصت تغییر تابلوها را دارند گفت: پارسال در چندین نوبت اخطارهای لازم مبنی بر ارائه مستندات و مدارک نمایندگی مجاز برند شرکت های خارجی به این فروشگاه ها صادر شده اما در این مدت به جزء 2 شرکت که هنوز مدارک آنان مورد تایید قرار نگرفته، بقیه این فروشگاه ها باید تابلوی برندهای خارجی خود را تغییر دهند.


وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم پس از پایین آوردن این تابلوها ، جنس های قاچاق موجود در این فروشگاه ها جمع آوری می شود افزود: وجود اجناس خارجی ممنوع نبوده اما مدارک لازم مبنی بر واردات اجناس خارجی از مبادی قانونی ضروری است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گسترش فعالیت فروشگاه های ساحلی با برند شرکت های خارجی را خطر جدی برای تولیدات و قاچاق کالا برشمرد و گفت: 45 هزار واحد اقتصادی در این استان شناسایی شده و جابجایی کالا از مبداء و مقصد بین 2 انبار باید در کنترل دستگاه های ناظر باشد. همچنین با نظارت بر انبارها، جابجایی کالاهای قاچاق کاهش محسوسی خواهد داشت.


وی با بیان اینکه به همین منظور تاکنون 32 هزار واحد از انبارهای واحد های اقتصادی مازندران در سامانه الکترونیکی ثبت شده است گفت: 55 شرکت بدون مجوز پخش در مازندران وجود داشته که باید برای گرفتن مجوز پروانه فعالیت اقدام کنند.

 

پایان پیام/

» برچسب ها : , فرصت , 15 روزه , تغییر , تابلو های , فروشگاه‌های , برند , خارجی , غیرمجاز , فرصت , 15 روزه , تغییر , تابلو های , فروشگاه‌های , برند , خارجی , غیرمجازمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا