اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31374 مورخ:[1396-04-22 01:44:01]
سد معبر، رونق کسب و کار یا تعرض به حقوق شهروندی؟!

سد معبر، رونق کسب و کار یا تعرض به حقوق شهروندی؟!

امروزه پدیده ناهنجار سدمعبر یکی از معضلات جوامع در برقراری نظم عمومی و احقاق حقوق شهروندی به حساب می‌آید. هر روزه بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی و اشتغال در مسیر عبورومرور عابرین، مانع از اعمال حق عمومی می‌شوند.

به گزارش مازند اصناف؛ شهرداری‌ها و ماموران آن، مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد معبر عمومی و رفع سد معبر هستند اما انجام این تکلیف قانونی همواره با مشکلات زیادی روبرو بوده است و ما هر روزه شاهد درگیری میان ماموران شهرداری و افرادی هستیم که به حریم قانونی عابرین و گاهی جاده ها تجاوز می‌کنند.

شهر شیرود نیز از این مهم مستثنی نیست. زمزمه‌های اعتراضی این روزها از جانب برخی مغازه‌داران و دستفروشان نسبت به جمع‌آوری تابلوهای تبلیغاتی کنار خیابانی و از سوی دیگر رضایت برخی دیگر از شهروندان و حمایت از این طرح جهت حفاظت ازحقوق شهروندی، ما را بر آن داشت تا با یکی از مدیران شهر شیرود گفت‌وگویی داشته باشیم.

شهردار شیرود، شهرداری را موظف به حفاظت از معابر به عنوان یک ملک عمومی دانست و عنوان کرد: استفاده از معابر عمومی، پارک‌ها و پیاده‌روها و... حق طبیعی هر شهروند است و هیچ‌کس نمی‌تواند مانع از این استفاده مشروع شود.


امیر جعفرقلی‌نژاد با تاکید بر اینکه شهرداری مانع از تجاوز اشخاص به این مکان‌ها و معابر برای استفاده همه شهروندان می‌شود، تصریح کرد: مهم این است که مردم ما از حق کامل شهروندی استفاده کرده و در امنیت، آرامش و رفاه زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه در این راه، مهم نیست که برخی از افراد متجاوز به حقوق دیگران نسبت به اجرای طرح ساماندهی و نظم شهری معترض باشند، گفت: هدف ما از این اقدام در چهارچوب قانونی، رسیدن به یک استاندارد و به دست آوردن ارزش‌های زندگی اجتماعی است.

شهردار شیرود از تعامل میان مراجع قضایی در اجرای قاطعانه این طرح و همراهی آنان در اجرای قانون رفع سدمعبر برابر تبصره یک، بند دو، ماده 55 قانون شهرداری‌ها قدردانی کرد و یادآور شد: جدیت در اجرای این طرح موجب تسهیل در عبور و مرور عابرین، نظم شهری، امنیت جاده‌ای و ترافیک شد.

این مسئوول، شهروندان فرهنگ دوست شهر شیرود را همراهان همیشگی و قانون‌مدار شهرداری خواند و از آنان جهت مشارکت در همه طرح‌ها و برنامه‌های عمرانی، فرهنگی در راستای شکوفایی، تحول و توسعه همه جانبه شهر دعوت به عمل آورد.

 

تنکابن24

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا