اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31373 مورخ:[1396-04-22 01:31:01]
ایجاد پایانه صادراتی ماهیان خاویاری در مازندران/ ارزش یک کیلو خاویار معادل 6 هزار لیتر نفت است
مدیرعامل شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون جویبار خبر داد

ایجاد پایانه صادراتی ماهیان خاویاری در مازندران/ ارزش یک کیلو خاویار معادل 6 هزار لیتر نفت است

مدیرعامل شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون جویبار از ایجاد پایانه صادراتی خبر داد و گفت: ارزش یک کیلو خاویار معادل 6 هزار لیتر نفت است.

به گزارش مازند اصناف حسین اسلامی در گفت‌وگو با بلاغ از ایجاد پایانه صادراتی ماهیان خاویاری در مازندران خبر داد و اظهار کرد: این پایانه صادراتی برای فروش خاویار، ماهیان خاویاری و مشتقات آن است که تکمیل آن دو سال طول کشید.

وی با بیان اینکه فاز اول مجتمع پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون در حال واگذاری است، افزود: این پروژه شامل تولید 5 هزار تن گوشت ماهیان خاویاری، 100 تن خاویار، 15 هزار تن گوشت ماهیان سردآبی و محصولات مشتق شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون جویبار، ماهیان خاویاری را سرمایه ملی کشور دانست و تصریح کرد: ارزش یک کیلو خاویار معادل 6 هزار لیتر نفت است.

اسلامی با اعلام اینکه تولید ماهیان خاویاری در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: ماهی خاویاری به دلیل ارزش‌آفرینی بالایی که دارد می‌تواند منابع داخلی را با ارزآوری مناسب تقویت کند.

این تولیدکننده نمونه استانی با بیان اینکه تفکیک ماهی خاویار نیز ارزآور است، بیان کرد: پوست ماهیان خاویاری بسیار گران قیمت، چسب کیسه شنای ماهی بسیار ارزآور، روغن کبد ماهی سلامتی‌آور و گوشت آن بسیار گران قیمت است، بنابراین می‌توان از ماهی خاویاری به عنوان یک جواهر نام برد.

وی متذکر شد: متاسفانه منابع دریایی این ماهی به شدت کاهش یافته، به طوری که صید 28 هزار و 500 تنی سالانه آن به تاریخ پیوسته و نسل دریایی آن در حال انقراض است.

مدیر مجتمع تولید ماهیان خاویاری قره‌برون با اعلام اینکه چشم‌انداز وی برای سال 1404 تولید 100 تنی خاویار و 5 هزار تنی ماهیان خاویاری در سال است، اظهار کرد: از سال 97 اولین ماهی‌های خاویاری مجموعه تولیدی وی 12 ساله شده و وارد چرخه فروش در بازارهای هدف می‌شوند.

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی و مدیر صندوق توسعه ملی دعوت می‌کنم تا از این مجتمع تولیدی بازدید داشته باشند و ببینند که با 10 درصد حمایت تسهیلاتی دولت توانستیم با اتکا به تلاش و همت شبانه‌روزی چنین سرمایه عظیمی را برای کشور در ساحل دریای خزر ایجاد کنیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا