اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31363 مورخ:[1396-04-21 00:18:01]
توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در فروشگاه‌های محوری آمل هم‌زمان با روز جهانی بدون نایلکس
مدیرعامل سازمان پسماند آمل خبرداد:

توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در فروشگاه‌های محوری آمل هم‌زمان با روز جهانی بدون نایلکس

مدیرعامل سازمان پسماند آمل گفت: واحد آموزش سازمان پسماند هم‌زمان با روز بدون نایلکس، کیسه‌های پارچه‌ای به همراه بسته‌های فرهنگی درباره اهمیت کاهش استفاده از نایلکس در فروشگاه‌های محوری شهر آمل توزیع می‌کند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از سفیر هراز، محمد للهی با بیان اینکه 21 تیر ماه به‌عنوان روز جهانی بدون نایلکس نام‌گذاری شده است، گفت: فرهنگ سازی و ارتقای سطح دانش شهروندان درباره مضرات بهداشتی و زیست محیطی استفاده از كيسه‌های پلاستيكی ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه هر خانواده با استفاده نکردن یک کیسه پلاستیکی در روز می‌توانیم از مصرف میلیون‌ها کیسه پلاستیکی در سال جلوگیری کنیم، اظهار کرد: طبق این خبر برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل برای روز بدون نایلکس به این صورت است که کیسه‌های پارچه‌ای در سطح فروشگاه‌های محوری شهر آمل توزیع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل ادامه داد: فعالان واحد آموزش این سازمان هم‌زمان با روز بدون نایلکس در فروشگاه‌های محوری شهر حضور پیدا کرده و نسبت به پخش بسته‌های فرهنگی و ارائه آموزش‌های لازم درباره اهمیت کاهش استفاده از نایلکس اقدام می‌کنند.

للهی با بیان اینکه پوسترهایی با هدف فرهنگ سازی استفاده کمتر از نایلکس در سطح ادارات و فروشگاه‌های شهر آمل پخش می‌شود، تصریح کرد: این پوسترها با شعارهای تبلیغاتی روزانه یک کیسه پلاستیکی کمتر استفاده کنیم، بیشتر پلاستیک‌ها بادوام هستند و صدها سال طول می‌کشد تا خود به خود تجزیه شوند و کیسه‌های پلاستیکی با بستن راه فاضلاب‌ها عامل اصلی شدت یافتن سیلاب هستند، توزیع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل در پایان خاطرنشان کرد: همشهریان علاوه بر استفاده کمتر از نایلکس، زباله‌های بازیافتی خود را به ایستگاه‌های ثابت و سیار در شهر آمل تحویل دهند و از وارد کردن زباله‌های تر به داخل زباله خشک خودداری كنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا