اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31344 مورخ:[1396-04-19 01:30:01]
تشدید مبارزه با قاچاق كالا و ارز برای بهبود فضای کسب و کار در مازندران
معاون سیاسی امنیتی استاندار مطرح کرد

تشدید مبارزه با قاچاق كالا و ارز برای بهبود فضای کسب و کار در مازندران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: برای بهبود فضای كسب و كار، مبارزه با قاچاق كالا و ارز باید تشدید شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، علیرضا یونسی‌رستمی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به این که برای بهبود فضای کسب و کار، مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید تشدید شود، گفت: در دولت با اصلاح قوانین، حجم کالای قاچاق 50 درصد کاهش و حجم کشفیات 31 درصد افزایش داشته است که نشانگر عزم جدی دولت در مبارزه با این پدیده است.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق یکی از سیاست‌های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری است، یادآور شد: کاهش قاچاق کالا موجب رونق تولید ملی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تأکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا نیازمند اقدامات هوشمندانه و همه‌جانبه است، خاطرنشان کرد: نقش فرهنگ و رسانه در مقابله با قاچاق باید جدی گرفته شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه افزایش کیفیت محصولات داخلی یکی از راه‌های مبارزه با قاچاق است، افزود: اقتصاد شفاف و رقابتی، مانع قاچاق و گسترش آن می‌شود.

یونسی‌رستمی به تلاش استعمار برای آسیب زدن به پایه‌های اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: کاهش اشتغال، تضعیف تولید داخلی، کاهش درآمد دولت، مصرف‌گرایی، قانون‌گریزی و فساد مالی از جمله نتایج قاچاق کالا و ارز است و مبارزه با این پدیده و نتایج آن نیازمند عزم جدی است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا