اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31263 مورخ:[1396-04-13 15:52:01]
کشف 115میلیارد ریال کالای قاچق در سال 96
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران خبر داد

کشف 115میلیارد ریال کالای قاچق در سال 96

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران به آمار قاچاق کالا در استان اشاره کرد و گفت: در سه‌ماهه نخست سال جاری یازده و نیم میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد که ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از عصر ساری، علی پیرفلک در نشست خبری که در سالروز تشکیل کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد گفت: این ستاد به دستور مقام معظم رهبری با بهره‌مندی تمامی توان‌های کشور در نزدیک‌ترین سطح به رئیس‌جمهور با ۲۴ وزارتخانه و نهاد تشکیل شد که از آن سال تابه‌حال اقدامات خوبی در راستای سیاست‌های انقلاب اسلامی صورت گرفت.
وی موضوع قاچاق بسیار مهم دانست و اظهار کرد: قاچاق در سال‌های اخیر در فرمایشات مقام معظم رهبری و شعارهای دولت‌های مختلف به‌عنوان مسئله بسیار مهم کشور قلمداد شد چراکه ما نیروهای جوان و تحصیل‌کرده زیادی در کشور داریم که برای فراهم کردن زیرساخت‌ها برای پیشرفت کشور و ایجاد اشتغال و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و رفع مشکل بیکاری قدم برداریم.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران بابیان اینکه یکی از تهدیدها و چالش‌ها و موانع تولید و اشتغال قاچاق کالا است، تصریح کرد: قاچاق نه‌تنها آسیب‌های سیاسی اقتصادی و فرهنگی ایجاد می‌کند بلکه آسیب‌های روانی بسیاری هم به جامعه به بهانه کالاهای بی‌کیفیت وارد می‌سازد.
پیرفلک با اشاره به برنامه‌هایی ابلاغی کمسیون مبارزه با قاچاق استان، خاطرنشان کرد: مبارزه قاچاق سازمان‌یافته و قاچاق در فضای مجازی که یک از موارد نوین قاچاق محسوب می‌شود از برنامه‌های اصلی این کمسیون است.
وی به برنامه‌های بومی مبارزه با قاچاق اشاره کرد و گفت: مبارزه با قاچاق ماهیان خاویاری، فراورده‌های جنگلی و موارد نادر زیست‌محیطی از برنامه‌های بومی کمسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران است.
دبیر گروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران بابیان اینکه امسال عرصه برای قاچاقچیان در سواحل دریایی خزر بسیار ناامن است تأکید کرد: مبارزه با شناورهای غیرمجاز که اقدام به صید قاچاق، گونه‌های مهم دریایی در ساحل دریای خزر می‌کنند در دستور جدی کار این گروه قرارگرفته است.
پیرفلک در اخطاری جدی به کسبه و اصناف مازندران تصریح کرد: جلسات متعدد و موردنیاز توجیهی و آموزشی برای اعضا اتحادیه‌های همه شهرهای استان برگزار شد و با اصناف متخلف عرضه‌کننده کالای قاچاق برخورد جدی و قاطع می‌شود.
وی با اعلام اینکه مازندران بعد از تهران بیشترین انبارهای کالا را در اختیار دارد، افزود: مشخصات 30 هزار و 100 انبار در طرح ساماندهی ثبت شد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران به آمار قاچاق کالا در استان اشاره کرد و گفت: در سه‌ماهه نخست سال جاری یازده و نیم میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد که ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
پیرفلک بابیان اینکه ۴۵۷ نفر با جرم قاچاق دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند، گفت: ۲۰۳۷ دستگاه تلفن همراه و ۱۲۳ کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق در استان کشف شد.

پایان/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا