اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31165 مورخ:[1396-04-07 00:01:01]
تعطیلی ۷۵درصد از واحدهای تولیدی پوشاک کشور

تعطیلی ۷۵درصد از واحدهای تولیدی پوشاک کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: جذابیت پوشاک قاچاق به قدری افزایش پیدا کرده که تولید کنندگان ایرانی برای استقبال بازار از محصول آنها تولیدات خود را با برند خارجی وارد بازار می‌کنند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص واردات پوشاک قاچاق از ترکیه و صدمات ناشی از آن به صنعت نساجی و پوشاک کشور، گفت: صنایع نساجی و پوشاک برای اقتصاد کشور در گذشته بسیار ارز آور بودند، اما سیاست‌های غلط در گذشته هر دو صنعت ما را فلج کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خیلی از شهرهای کشور صنعت نساجی بسیار فعال بود و حتی به کشور انگلستان نیز صادر می‌شد، گفت: در تولید پوشاک حتی پوشاک زمستانی در دنیا حرفی برای گفتن داشتیم، اما متاسفانه عدم تعیین تعرفه مناسب برای جلوگیری از واردات بی‌رویه و میزان وارداتی که توسط مسافرین می‌تواند وارد کشور شود موجب افزایش واردات با حجم قابل توجهی شده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح تعرفه توجیحی واردات کالا از ترکیه که با شکست مواجه شده است، گفت: مجوز واردات بدون تعرفه گمرک تا 80دلار برای هر نفر باعث شده است تا برخی وارد کنندگان افراد را به خارج از کشور می‌برند و با استفاده از پاسپورت آنها کالا وارد کشور می‌کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید هم مجلس این آمادگی را دارد و هم در حوزه اختیارات دولت است که مواضعی انتخاب شود تا با استفاده از تجربیات گذشته از واردات بی‌رویه قانونی و غیرقانونی جلوگیری شود تا بتوان صنایع را در کشور احیا کنیم، افزود: ما در تولید پوشاک حرف برای گفتن داریم، انقدر پوشاک قاچاق وارداتی جذابیت ایجاد کرده است که تولید کنندگان داخلی نیز محصولات خود را برند خارجی وارد بازار می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در حوزه پوشاک به شدت آسیب دیده‌ایم و دولت باید مواردی را که به صنایع داخلی ضربه می‌زند را رصد کند، خاطرنشان کرد: می‌توان گفت که بالغ بر 75درصد از کارگاه‌های تولید پوشاک تعطیل شده است.

وی افزود: زمانی در دانشکده های ما در زمینه پوشاک، رشته‌های تخصصی ایجاد شده بود اما اکنون رغبتی برای ادامه تحصیل در این رشته‌ها وجو ندارد و فارغ التحصیلان آن جذب تولید کنندگان خارجی می‌شوند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا