اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31128 مورخ:[1396-04-05 15:07:01]
در هفته پایانی بهار؛ چندنفر اوراق تسهیلات مسکن از فرابورس خریدند

در هفته پایانی بهار؛ چندنفر اوراق تسهیلات مسکن از فرابورس خریدند

تعداد ۶۷۰۰ نفر در هفته پایانی بهار امسال با خرید بیش از ۳۴۶ ۶۷۰۰ نفر در هفته پایانی بهار از فرابورس اوراق تسهیلات مسکن خریدند هزار برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

به گزارش مازند اصناف در هفته پایانی بهار امسال بیش از ۳۵۲ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال انواع سود به ۷۲ سرمایه گذار بورسی پرداخت شد و معاونت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی تعداد ۸۰ مورد اصلاح مشخصات و تعداد ۵ وکالت نامه را نیز در این مدت تایید کرد.

همچنین در هفته گذشته ۹۲۲۸ کد حقیقی و ۵۰۲ کد حقوقی ایجاد شد تا تعداد کدهای ایجاد شده تا کنون به رقم بیش ار ۹ میلیون و ۴۳۲ هزار کد برسد.

بر اساس این گزارش، در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران نیز تعداد ۶۷۰۰ نفر با خرید بیش از ۳۴۶ هزار برگه با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

گفتنی است؛ معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

بر اساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵به ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.

همچنین سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطقه شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا