اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 31024 مورخ:[1396-04-02 00:10:01]
تنظیم قیمت خودرو وظیفه شورای رقابت است

تنظیم قیمت خودرو وظیفه شورای رقابت است

رییس ‌سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به رصد مداوم تغییراتی قیمتی در سطح بازار توسط این سازمان، تنظیم دستورالعمل قیمت خودرو را وظیفه شورای رقابت دانست.

به گزارش مازند اصناف به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید محمود نوابی با اشاره به درج اخباری مبنی بر افزایش قیمت خودرو در برخی رسانه ها، تنظیم قیمت خودرو را وظیفه شورای رقابت دانست و اظهار کرد: از اسفندماه سال ۹۱ به استناد مفاد قانون سیاست های اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی دستورالعمل تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به بازار کالاها و خدمات انحصاری را با رعایت مقررات مربوطه بر عهده شورای رقابت گذاشته شد که در همین راستا تنظیم دستورالعمل قیمت خودرو نیز  از وظایف شورا اعلام شده است و به تبع آن در رابطه با افزایش قیمت خودرو مسئولیتی متوجه سازمان حمایت نیست.

وی با یادآوری مفادی از آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل های ابلاغی، عنوان کرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان براساس وظایف و مسئولیت های ذاتی و قانونی و حسب شرح وظایف ابلاغی خود با جدیت نسبت به رصد و پایش مداوم تغییرات قیمتی در سطح بازار اقدام می کند و چنانچه پس از بررسی اسناد و مدارک، تخلفی در یک واحد محرز شود، واحد متخلف را به سازمان تعزیرات حکومتی جهت اعمال قانون معرفی خواهد کرد.

نوابی با معرفی شماره ۱۲۴ جهت شکایات مردمی در رابطه با قیمت ها افزود: مصرف کنندگان خودرو نیز می توانند هرگونه شکایت در زمینه قیمت، شرایط فروش و پیش فروش و ... را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و یا از طریق مراجعه به سازمان های صنعت، معدن و تجارت به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارایه تا بررسی و اقدام قانونی لازم به عمل آید.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا