اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30803 مورخ:[1396-03-22 00:58:01]
بدهی خارجی ایران اعلام شد
معاون طیب‌نیا اعلام کرد؛

بدهی خارجی ایران اعلام شد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی میزان بدهی خارجی ایران را کمتر از ده میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: ۱۷۰ میلیارد دلار مبادلات خارجی داریم.

به گزارش مازند اصناف حسین قضاوی گفت: اقتصاد کشور با ۴ شاخص کلیدی رشد اقتصادی، ثبات قیمت ها، ثبات نسبی نرخ ارز و همچنین میزان اشتغال زایی، سنجیده می شود؛ ضمن اینکه تجزیه و تحلیل انتظارات مردم از دولت در ۴ سال آینده، مشخص می کند مردم به دنبال ثبات نسبی قیمت و بهبود هر چه بیشتر متغیرهای اقتصادی هستند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: دولت یازدهم توانست وضعیت اقتصاد را در قالب ۴ شاخص کلیدی، تا حدودی سامان ببخشد؛ به نحوی که در حال حاضر، انتظارات قیمتی در نگاه مردم و فعالان اقتصادی بهبود پیدا کرده؛ اما هر چقدر طول مدت ثبات نسبی قیمت ها بیشتر شود، این انتظارات نیز بیشتر اصلاح خواهد شد.

وی میزان بدهی خارجی ایران را کمتر از ده میلیارد دلار عنوان و تصریح کرد: اقتصاد ایران با ۴۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی و ۱۷۰ میلیارد دلار مبادلات خارجی در کنار کمترین بدهی خارجی که زیر ۱۰ میلیارد دلار برآورد می شود، یک اقتصاد ذاتا جذاب برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. چنین اقتصادی به ندرت در منطقه قابل دست یافتن است؛ بنابراین می توان انتظار داشت روند سرمایه گذاری خارجی در کشور طی سال های آینده افزایش پیدا کند و بخشی از نیاز کشور به سرمایه و ظرفیت سازی برای اشتغال بیشتر، از این محل، برطرف شود.

معاون وزیر اقتصاد افزود: نظام بانکی کشور در چنین شرایطی می تواند به نحو مطلوب، نقش ایفا کند.

/مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا