اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30729 مورخ:[1396-03-21 02:22:01]
برگزاری نمایشگاه توانمندی های اقتصادی مازندران در ولگاگراد روسیه

برگزاری نمایشگاه توانمندی های اقتصادی مازندران در ولگاگراد روسیه

 رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: در راستای توسعه صادرات، نمایشگاه اختصاصی در ولگاگرد روسیه مردادماه امسال به مدت پنج روز برگزار و توانمندی و ظرفیت مازندران در روسیه معرفی می‌شود.

به گزارش مازند اصناف عبدالله مهاجر در جلسه کارگروه توسعه صادرات مازندران اظهار داشت: روسیه از کشورهای مورد هدف بوده که استان ولگاگراد در جنوب این کشور می‌تواند نیازهای ما را درزمینهٔ صادرات رفع کند.

مهاجر بابیان اینکه در نمایشگاه تخصصی ولگاگراد روسیه حدود ۶۰ شرکت مازنی می‌توانند شرکت کنند افزود: تاکنون ۲۰ شرکت مازنی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند واین نمایشگاه در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع ایجاد می‌شود و مزیتان فروش کالاها در نمایشگاه به مشتریان است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای مازندران در حوزه صادرات اظهار داشت: اتاق بازرگانی به‌عنوان حامی بخش خصوصی نقش مهمی در تحقق شعار سال دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه نگاه ما به تولید در استان باید صادرات محور باشد، گفت: در این زمینه سال گذشته ۳۸۵ میلیون دلار از محصولات استان صادرات شد که نسبت به سال ۹۴ حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

مهاجر تصریح کرد: در سال‌های گذشته سیمان مهم‌ترین کالای صادراتی در استان بود و کشورهای آسیای میانه کشورهای هدف این کالا بودند اما سال گذشته صادرات سیمان به زیر ۱۰ درصد رسید و امروز صادرات ما بیش از ۶۰ درصد به لبنیات اختصاص یافت.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا