اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30463 مورخ:[1396-03-13 23:25:01]
واردکنندگان رغبتی به پرداخت مالیات ندارند

واردکنندگان رغبتی به پرداخت مالیات ندارند

نجفی منش با بیان اینکه قاچاق آفت دستگاه‌های کشور است، گفت: مبارزه با این موضوع به راحتی انجام نمی‌شود چرا که اکثر واردکنندگان رغبتی به پرداخت مالیات نداشته لذا رفع این مشکلات نیازمند مدت زمان طولانی است.

به گزارش مازند اصناف محمدرضا نجفی منش عضو اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه افزایش برخی از کالاهای بی کیفیت درسطح کشور ناشی از حجم بالای قاچاق از مبادی غیر قانونی است، گفت: رفع این معضلات نیازمند نظارت بیشتر گمرک است همچنین، به منظور حل مشکلات این چنینی، مطابق با قانون آزمایشگاه هایی در مبادی رسمی تاسیس شده تا کیفیت کالا‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: در وهله نخست فرهنگ سازی مناسب می‌بایستی نهادینه شود تا به مرور زمان مصرف کنندگان دریابند که خرید کالای با کیفیت ایرانی از مشابه قاچاق آن به صرفه‌تر است.
 
نجفی منش اقناع مردم جهت خرید کالاهای کد دار را یکی دیگر از راهکارهای مقابله با قاچاق دانست و افزود: خرید این نوع کالا‌ها سبب می‌شود تا درصورت بروز هر نوع مشکلی، با مراجعه به نمایندگی آن به سرعت مشکل را مرتفع ساخت.
 
 این عضو اتاق بازرگانی تهران بیان کرد: از آنجایی که قاچاق آفت دستگاه‌های کشور تلقی می‌شود لذا مبارزه با این موضوع به راحتی انجام نمی‌شود چرا که اکثر واردکنندگان رغبتی به پرداخت مالیات نداشته لذا رفع این مشکلات نیازمند مدت زمان طولانی است.
 
وی در پایان با اشاره به یکسان سازی نرخ ارز عنوان کرد: تعدیل نرخ ارز متناسب با نرخ تورم باعث می‌شود تا به علت صرف نازل اقتصادی اکثر قاچاقچیان از تداوم این روند صرف نظر کنند و بدین ترتیب شرایط برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور فراهم شود. 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا