اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3043 مورخ:[1392-02-10 13:58:01]
 نامه جواد شمقدری در پی سخنان مهم رهبر انقلاب در اجلاس علما و بیداری اسلامی
نگاه اجتهادی به رسانه‌های مدرن، هنر و سینما

نامه جواد شمقدری در پی سخنان مهم رهبر انقلاب در اجلاس علما و بیداری اسلامی


جواد شمقدری در یادداشتی پیرامون سخنان رهبر انقلاب در افتتاحیه اجلاس علما و بیداری اسلامی نوشت:شناخت دقیق رهبری معظم انقلاب اسلامی از جهان امروز باعث می‌شود ایشان هنر و سینما را از لوازم بلاشک رسیدن به تمدن اسلامی بدانند.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس، در پی سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در افتتاحیه اجلاس علما و بیداری اسلامی جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی یادداشتی را به رشته تحریر در آورده است.

 

متن کامل یادداشت رئیس سازمان سینمایی به شرح زیر است:

 

نگاه اجتهادی به رسانه های مدرن، هنر و سینما

بار دیگر سخنان گهربار رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی باعث فروزندگی و درخشش هر چه بیشتر تفکر و اندیشه ای شد که مبنای حرکت بزرگ انقلاب اسلامی در عصر حاضر است. آنجاکه ترسیم هدف بلند مدت برای بیداری اسلامی را یادآور شدند، و نگاه اجتهادی و عالمانه به عرصه های گوناگون از جمله رسانه های مدرن، هنر و سینما را از لوازم تمدن درخشان اسلامی دانستند.

در ادامه این یادداشت آمده است: بی تردید هر فرازی از سخنان حکمت آمیز و پر از معرفت و اندیشه والا و با افق های بلند رهبری معزز انقلاب اسلامی، باعث غرور و استحکام ایمان مجاهدانی می شود که در بلندای نگاه خود به احیای تمدن بزرگ اسلامی می اندیشند.

شمقدری نوشته است:شناخت دقیق رهبری معظم انقلاب اسلامی از جهان امروز باعث می شود ایشان هنر و سینما را از لوازم بلاشک رسیدن به تمدن اسلامی بدانند. جا دارد به نمایندگی از جامعه هنری و سینمایی کشور از معظم له تشکر نمایم که با ترسیم مأموریت هنر و سینما، شأن و جایگاه هنرمندان و سینماگران را ترسیم نمودند.

رئیس سازمان سینمایی در خاتمه آورده است: امیدوارم قاطبه هنرمندان و سینماگران نسبت به این رسالت تاریخی خود واقف گردیده و دور از جنجال های جشنواره ای و رسانه ای جهانی که می خواهند سینما و هنر را در مدار و مسیر باطل شیطانی به حرکت درآورند، سینما و هنر را در مسیر حقیقی مأموریت های خود که رسیدن به تمدن اسلامی است بیش از گذشته رهنمون باشند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا