اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30373 مورخ:[1396-03-10 22:03:01]
انتقاد از پایین بودن نرخ خرید تضمینی چای

انتقاد از پایین بودن نرخ خرید تضمینی چای

​رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه قیمت خرید برگ سبز باید واقعی شود، گفت: میزان تولید چای ممتاز در کشور سالانه ۵ تا ۱۰ درصد است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از صدا و سیما، ایرج هوسمی با اشاره به اینکه در حال حاضر خرید تضمینی برگ سبز چای کمتر از قیمت واقعی است، افزود: شکوفایی اقتصاد بخش کشاورزی در گرو خرید محصولات کشاورزی به قیمت واقعی است.

وی صنعت چای را ارزشمند و راهبردی توصیف کرد و اظهار داشت: این صنعت از مزیت‌های فراوانی مانند اشتغال افزایی، رونق تولید ملی، رشد اقتصادی، ارزآوری و ... برخوردار است.

رئیس اتحادیه تعاونی چایکاران بر ضرورت تعیین واقعی خرید تضمینی چای در کشور تاکید کرد و گفت: گرچه در چهارساله اخیر قیمت برگ سبز چای ۱۲۵ درصد افزایش پیدا کرده، اما هنوز تا دستیابی به وضعیت مطلوب راه زیادی مانده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال مطالبات چایکاران به موقع پرداخت شده است، افزود: علاوه بر این میزان برداشت چای در واحد سطح نیز راضی کننده بود.

هوسمی اظهار داشت: افزایش مصرف بی‌رویه چای خارجی علاوه بر اینکه سلامت جامعه را تهدید می‌کند، انگیزه و شوق چایکار ایرانی را برای تولید از بین می‌برد.

وی تولید فعلی چای کشور را ۳۰ هزار تن در سال اعلام کرد که یک پنجم چای مورد نیاز مصرف داخلی است.

رئیس اتحادیه تعاونی چایکاران با تاکید بر اینکه تولید ۵۰ درصد چای مورد نیاز جامعه توجه و حمایت جدی دولتمردان را می‌طلبد، افزود: ظرفیت تولید چای در کشور بسیار بالاست بنابراین با استمرار حمایت‌های دولت می‌توان میزان تولید این محصول را به مرز ۷۰ هزار تن در سال رساند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه میزان تولید چای ممتاز در کشور سالانه ۵ تا ۱۰ درصد است، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت این چای در بازار به ازای هر کیلوگرم ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا