اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30355 مورخ:[1396-03-10 15:54:01]
قیمت و میزان کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان در مازندران
اختصاصی/ مدير تنظيم بازار جهاد كشاورزی مازندران خبر داد

قیمت و میزان کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان در مازندران

مدیر تنظیم بازار و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از میزان و قیمت کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان در قالب طرح ضیافت خبر داد.

حسین نگهدار در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف از ابلاغ سهميه كالاهای اساسی برای جلوگيری از افزايش كاذب قيمت در ماه مبارك رمضان در قالب طرح ضيافت به شهرستان‌های مازندران خبر داد.
وی با اشاره به اینکه سهمیه ابلاغی براساس توزیع جغرافیایی جمیعت و مهمان‌پذیر بودن شهرها همراه با قیمت کالاها به تفکیک عمده و مصرف کننده به شهرستان‌ها ابلاغ شده است، افزود: سهمیه ابلاغی گوشت قرمز در این طرح طی سال‌جاری به استان 85 تن بوده که از طریق شرکت پشتیبانی امور دام تامین و با معرفی عاملان خرید شهرستان‌ها در حال توزیع است.

مدیر تنظیم بازار و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: قیمت گوشت قرمز در درب سردخانه‌ها به تفکیک شامل سردست 22 هزار تومان و ران 23 هزار تومان از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام شد و قیمت به صورت خرده‌فروشی درب مغازه به ترتیب 23 و 24 هزار تومان است.

نگهدار در ادامه بیان کرد: سهمیه ابلاغی گوشت مرغ به استان 840 تن بوده که قیمت گوشت مرغ نیز در درب سردخانه 5 هزار و 300 تومان از سوی شرکت پشتیبانی امور دام اعلام شد که با توجه به مصوبه کمیسیون تنظیم بازار مازندران، قیمت 5 هزار و 700 تومان برای مصرف کننده تعیین شده است.

وی اضافه کرد: سهمیه تخصیص برنج خارجی استان برای تنظیم بازار و توزیع بین اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر جامعه یک‌هزار و 260 تن بوده که با قیمت 2 هزار و 700 تومان با نظارت کمیته تنظیم بازار شهرستان تا پایان ماه مبارک رمضان در سطح استان، توسط عاملان خریداری و در سطح شهرستان‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود.

این مسؤول در خصوص سهمیه شکر استان خاطرنشان کرد: براساس سهمیه ابلاغی جهت مصارف خانگی 2 هزار و 45 تن و مصارف صنف و صنعت یک‌هزار و 227 تن شکر در قالب طرح ضیافت با قیمت مصرف کننده 28 هزار و 550 ریال به مازندران اختصاص یافت.

نگهدار  با بیان اینکه با توجه به افزایش مصرف خرما و حبوبات در ماه مبارک رمضان ضمن هماهنگی با استان‌های تولیدکننده این نوع کالاها برای خرید عمده با قیمت متعادل و مستقیم از تولیدکننده اقداماتی از سوی تعاون روستایی استان انجام شد؛ تأکید کرد: برای تامین لبنیات مورد نیاز شهروندان به‌ویژه شیر مصرفی در ماه مبارک رمضان نیز هماهنگی با کارخانجات لبنی و تشکل‌های این بخش صورت گرفت تا مشکلی در تامین این کالا به‌وجود نیاید.

مدیرتنطیم بازار جهاد کشاورزی مازندران در پایان با بیان اینکه در حال حاضر تامین و ذخیره کالاهای اساسی در استان بیش از نیاز بازار مصرف است، اذعان کرد: با پایش مستمر و تشدید نظارت، در صورت لزوم با اضافه کردن به‌موقع سهمیه شهرستان‌های متقاضی از محل ذخیره‌های استراتژیک، از افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازار جلوگیری می‌شود تا با رعایت حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده در این ماه، شاهد ثبات قیمت در بازار مصرف باشیم.

» برچسب ها : , قیمت , میزان , کالاهای , اساسی , تنظیم , بازار , ماه , رمضان , مازندران , قیمت , میزان , کالاهای , اساسی , تنظیم , بازار , ماه , رمضان , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا