اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30347 مورخ:[1396-03-10 02:07:01]
 این خودرو ۱۰۲۰ اسب بخار قدرت دارد +عکس

این خودرو ۱۰۲۰ اسب بخار قدرت دارد +عکس

مرسدس بنز آلمان در قالب پروژه Mercedes-AMG Project One محصولی خیره کننده طراحی کرده که هنوز چند ماه مانده تا رونمایی رسمی در نمایشگاه فرانکفورت، تصویر آن به بیرون درز کرده است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از کار مگزین، مرسدس بنز آلمان در قالب پروژه Mercedes-AMG Project One محصولی خیره کننده طراحی کرده که هنوز چند ماه مانده تا رونمایی رسمی در نمایشگاه فرانکفورت، تصویر آن به بیرون درز کرده است.
 

این خودرو ۱۰۲۰ اسب بخار قدرت دارد


این خودروی 2.4 میلیون پوندی با توان موتوری چشمگیر 1020 اسب بخار از یک موتور فوق پیشرفته با گنجایش 1.6 لیتری بهره می برد. جالب اینجاست که سیستم موتوری این خودرو که برگرفته از فناوریهای فرمول است از نوع دوگانه سوز بوده و نزدیک به 33 کیلومتر هم با تکیه بر موتور برقی خود حرکت می کند.

جعبه دنده اتوماتیک 8 سرعته این خودرو یکی از مهمترین مشخصه های فنی آن به شمار می آید. مهندسان پروژه از ترمزهای تمام گرد سرامیک کربنی استفاده کرده اند.

نکته جالب دیگر این است که از فیبرهای کربنی در چرخها استفاده شده تا روند خنکسازی آنها تسریع شود. گفته می شود تایرهای اختصاصی برای این خودرو طراحی می شود و به احتمال فراوان باز هم این شرکت معروف پیرلی است که کار ساخت تایرها را بر عهده می گیرد.

در این خودرو نیروی محرکه به هر چهار چرخ منتقل می شود که این به معنای کشش بیشتر آن در مقایسه با خودروهای فرمول یک است.

مرسدس ای ام جی در این باره اعلام کرده که هدف از چنین ابتکاری، افزایش سرعت خودرو در پیچهاست. در واقع ما به دنبال سریعترین شتاب یا حداکثر سرعت بالا نبوده ایم بلکه سرعت بالا در پیچها مد نظرمان بوده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا