اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30313 مورخ:[1396-03-08 18:01:01]
ساعت کار اغذیه فروشی‌های مازندران در ماه رمضان +قیمت انواع ساندویچ

ساعت کار اغذیه فروشی‌های مازندران در ماه رمضان +قیمت انواع ساندویچ

 عضو هیئت مدیره اتحادیه اغذیه فروشان مرکز مازندران ضمن اشاره به هزینه‌های جاری این صنف، گفت: بی‌شک تعطیلی کامل واحدهای این صنف در ماه مبارک رمضان، موجب زیان و ضرر متصدیان این حرفه خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف حجت‌الله افضلی در گفت‌وگو با بلاغ در خصوص ساعت کاری اغذیه فروشی‌ها در استان مازندران، اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان، ساعات کار اغذیه فروشی‌ها، تغییر پیدا می‌کند.

وی افزود: با توجه به ایام رمضان و ساعات روزه، اغذیه فروشی‌ها از زمان سحر الی زمان اذان مغرب تعطیل است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه اغذیه فروشان مرکز مازندران ضمن اشاره به هزینه‌های جاری این صنف نظیر اجاره، کارگر، برق، آب، گاز و ... و همچنین مشکلات اقتصادی که کسب درآمد را برای همگان لازم و ضروری کرده است، تصریح کرد: بی‌شک تعطیلی کامل واحدهای این صنف در ماه مبارک رمضان، موجب زیان و ضرر متصدیان این حرفه خواهد شد و جهت کسب روزی و درآمد این واحدها و حل و پاسخگویی به مطالبات اقتصادی متصدیان این واحدها، ساعت کاری پیشنهادی این صنف، از اذان مغرب الی زمان اذان صبح است تا فعالان این حرفه بتوانند امورات روزمره خود را مرتفع کنند.

افضلی با بیان اینکه تعطیلی کامل این واحدها در زمان یک‌ماهه رمضان، منصفانه نیست و موجب مشکلات بسیاری برای فعالان این صنف می‌شود، ابراز امیدواری کرد تا اداره نظارت بر اماکن عمومی، با زمان پیشنهادی این صنف، موافقت کرده تا اعضا در زمان مجاز و شرعی، به کسب روزی بپردازند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص فروش انواع کباب در ماه رمضان از سوی اغذیه‌فروشان، عنوان کرد: ما هم بر این نکته اذعان داریم که تداخل صنفی میان صنوف صورت نگیرد اما در حالی‌که از یک‌سو در ماه‌های غیر رمضان، بسیاری از قهوه‌خانه‌ها، چلوکبابی‌ها، رستوران‌ها و ... با ارتکاب تداخل صنفی به فروش همبرگر، سوسیس و ... می‌پردازند و از سوی دیگر بسیاری در گوشه و کنار شهر و مقابل بسیاری از واحدهای صنفی، به فروش کباب می‌پردازند، فروش کباب از سوی برخی اغدیه فروشی‌ها برای کسب درآمد در این ماه، اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه اغذیه فروشان مرکز مازندران اضافه کرد: متاسفانه حذف حدود و سقف صنفی موجب شده است تا شاهد تراکم بالای واحدهای اغذیه فروشی در استان و بویژه ساری باشیم که این امر موجب کاهش درآمد فعالان این حرفه شده است.

افضلی در پایان در خصوص قیمت انواع ساندویچ در اغذیه فروشی‌های مرکز استان، اذعان کرد: در حال حاضر قیمت چیزبرگر 8 هزار تومان، همبرگر مخصوص 6 هزار و 500 تومان، همبرگر معمولی 4 هزار و 200 تومان، سوسیس کوکتل 5 هزار تومان، سوسیس آلمانی 4 هزار تومان و هات داگ 6 هزار تومان است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا