اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30281 مورخ:[1396-03-07 19:05:01]
پیام تبریک رئیس اتاق اصناف بابل به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد

پیام تبریک رئیس اتاق اصناف بابل به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

رئیس اتاق اصناف بابل با ارسال پیامی، فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت خداوندی را به رهبر معظم انقلاب، مردم شهید پرور و بازاریان ولایت‌مدار کشورمان تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف حسین لعلی رئیس اتاق اصناف بابل با ارسال پیامی، فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت خداوندی را به رهبر معظم انقلاب، مردم شهید پرور و بازاریان ولایت‌مدار کشورمان تبریک گفت.
 
بر اساس این گزارش، در ابتدای این پیام آمده است:

رمضان تنها ماه قمرى است كه نامش در قرآن آمده و كتاب‌هاى آسمانى قرآن كريم، انجيل، تورات، صحف و زبور در این ماه نازل شده است. 

اين ماه در روايات اسلامى، ماه خدا و ميهمانى است؛ خداوند متعال از بندگان خود در اين ماه در نهايت كرامت و مهربانى پذيرايى مى كند.

پيامبر اكرم( ص) مى فرمايند: «ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است؛ هر كس همه اين ماه را روزه بگيرد، بر خدا واجب است كه همه گناهانش را ببخشد، بقيه عمرش را تضمين كند و او را از تشنگى و عطش دردناك روز قيامت امان دهد. به‌همین خاطر  اين ماه، در ميان مسلمانان از احترام، اهميت و جايگاه ويژه‌اى برخوردار و ماه سلوك روحى آنان است و مؤمنان با مقدمه سازى و فراهم كردن زمينه‌هاى معنوى در ماه‌هاى رجب و شعبان هر سال، خود را براى ورود به اين ماه شريف و پربركت آماده مى كنند؛ و با حلول اين ماه با شور و اشتياق و دادن اطعام و افطارى به نيازمندان، شب زنده‌دارى و عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار و دادن صدقه، روح و جان خود را از سرچشمه فيض الهى سيراب مى‌كنند.

در ادامه این پیام آمده است:

 پيامبر گرامى(ص) درباره ماه رمضان مى فرمايد: «اى مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و مغفرت به شما روى آورد، ماهى كه نزد خدا از همه ماه‌ها برتر و روزهايش بر همه روزها و شب‌هايش بر همه شب‌ها و ساعاتش بر همه ساعات برتر است؛ ماهى است كه شما در آن به ميهمانى خدا دعوت شده و مورد لطف او قرار گرفته‌ايد. نفس‌هاى شما در آن تسبيح و خوابتان در آن عبادات، عملتان در آن مقبول و دعايتان در آن مستجاب است.

بهترين ساعاتى است كه خداوند به بندگانش نظر رحمت مى كند؛ روزه، روح و روان و قلب و دل و  جسم انسان روزه‌دار را آرامش داده و باعث سلامتى روح و تندرستى جسم مى‌شود.خداوند بندگان مؤمن خود را به‌وسيله نمازها و زكات و حديث در روزه‌دارى روزه‌هاى واجب، براى آرام كردن اعضا و جوارح آنان، خشوع ديدگانش و فروتنى جان‌هايشان و خضوع دل‌هايشان حفظ مى‌كنند. حتی در علم پزشكى ثابت شده كه روزه‌دارى تأثير فراوانى بر آرامش روح و روان و سلامتى جسم و بدن  انسان دارد که دفع چربى‌هاى مزاحم، تنظيم فشار و قند خون و... نمونه‌ای از فواید روزه‌داری است و انسان روزه‌دار در هنگام گرسنگى و تشنگى، فقرا و بينوايان را ياد مى‌كند؛ در نتيجه به كمك آن‌ها مى‌شتابد.

بديهى‌است فضائل و ثواب‌هايى كه براى ماه مبارك رمضان و روزه‌دارى ذكر شده و به برخى از آن‌ها نیز اشاره شد، از آنِ كسانى‌است كه حقيقت آن را درك كنند و به محتواى آن عمل و در گفتار و كردار به‌كار گيرند و به آن‌ها جامه عمل بپوشانند.

 
  بنابراين، در ماه مبارك رمضان  بايد تمام اعضا و جوارح را از حرام دور نگه داشته و با اخلاص، توكل و توسل از اهل بيت(ع) و عمل به دستورها و احكام قرآن كريم و دورى از گناهان، انجام توبه نصوح و واقعى، عبادت، شب زنده‌دارى، درك فضيلت شب قدر و... فضيلت این ماه مبارك را درك كرد و از آن در راستاى رسيدن به كمال حركت كرد.

آری، رمضان، ماه قرب است. ماه گریز از خویشتن خویش و التجاء به پروردگار. این مقام قرب حق تعالی است که تمامی انبیاء الهی و هم بندگان مخلص خداوند آرزوی رسیدن به آن‌را داشتند؛ رمضان، هجرت درونی است برای سیر در دنیای باطن. برای مرور نفسانیات و اخلاقیات.

اگر دل را در اختیار صالحات گذاشتی، اگر مشوق به خیر و تقوا و عشق به الله را در دل مشعل ساختی، دیگر حسنات و صالحات جریان زلالی می‌شود که خود به خود از آن چشمه می‌جوشد و از درون به بیرون سرایت می‌کند و از قلب به اندام می‌رسد و از دل بر دیده تاثیر می گذارد؛ اگر به دیدار رمضان می‌روی که لقاء خداوند نیز می‌باشد، باید چهره جان را هم بیارایی و جمال باطن را هم داشته باشی.

 

رئیس اتاق اصناف بابل در پایان این پیام با بیان اینکه رمضان، دوره تزکیه، تهذیب، تربیت، ساختن، مقاومت کردن، تحمل نمودن و چشیدن است؛ ایام عفاف، کنترل، امساک، توجه به خدا و تقرب به پروردگار است؛ آورده است: اینجانب خادم بازاریان شریف شهرستان بابل، فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت خداوندی را به رهبرفرزانه انقلاب، بازاریان ولایت‌مدار و مردم شهید پرور کشورمان تبریک عرض کرده و از خداوند منان استمداد می‌طلبم در این ماه عزیز، به مردم کشورمان خلوص نیت بیشتر و به رزمندگان اسلام نصرت و ظفر عنایت فرماید.

 

پایان پیام/

» برچسب ها : , پیام , تبریک , اتاق , اصناف , بابل , ماه , رمضان , پیام , تبریک , اتاق , اصناف , بابل , ماه , رمضانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا