اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30230 مورخ:[1396-03-03 02:17:01]
13 هزار میلیارد ریال مالیات مسترد شد

13 هزار میلیارد ریال مالیات مسترد شد

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور می گوید: سال گذشته متعهد شدیم افرادی که مالیات در زنجیره ارزش افزوده پرداخت کرده اند ظرف یکماه به استرداد آن اقدام کنیم که بر این اساس 13 هزار میلیارد ریال(١٣٠٠ میلیارد تومان) استرداد مالیاتی داشتیم و این افتخار دولت روحانی است.

به گزارش مازند اصناف «سیدکامل تقوی نژاد» روز سه شنبه در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: هم اکنون هشت درصد تولید ناخالص داخلی کشور از مالیات تامین می شود که در برنامه ششم این رقم به ١١ درصد افزایش می یابد.

رئیس سازمان امور مالیاتی همچنین از شناسایی افرادی خبر داد که از مواهب جامعه استفاده می کنند و مالیات نمی دهند.

تقوی نژاد گفت، در جهت مبارزه با فرار مالیاتی تلاش شد بین مردم و مودیان اعتماد ایجاد شود.
وی گفت: سال گذشته اتفاقی بین سازمان امور مالیاتی و اصناف رخ داد که ما اعلام کردیم مودیان مالیات سال 1394 خود را بر اساس قطعی 1393 پرداخت کنند.

به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی، یک میلیون و ٧٠٠ هزار واحد صنفی کشور مالیاتی که پرداخت کردند کمتر از سال 1393 نبود.

تقوی نژاد ضمن اشاره به افزایش 10 درصدی اظهارنامه مالیاتی گفت: از یک میلیون و 700 واحد اقتصادی هشت هزار و 800 میلیارد ریال( ٨٨٠ میلیارد تومان) مالیات دریافت کردیم. همچنین ٧٧ نفر که پرونده مالیاتی نداشتند از تراکنش بانکی آنها توانستیم 9 هزار و 900 میلیارد ریال( ٩٩٠ میلیارد تومان ) مالیات بگیریم.

وی افزود: در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی قرار شد برای سال جاری الگو و شیوه اخذ مالیات اصناف کشور نظیر سال گذشته ادامه یابد.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: در دولت یازدهم همه قوانین و جهت گیری ها تغییریافت و در سال 1394 قانون مالیات های مستقیم اصلاح شد که در جهت تقویت تولید اتفاق خوبی بود.

به گفته تقوی نژاد، همچنین درآمد خدمات بیمارستانی از تاریخ بهره برداری به مدت پنج سال معاف از مالیات یا با نرخ صفر محاسبه می شود . نرخ صفر از نظر پرداخت برای مودی مشکل ایجاد نمی کند و باید اسناد و اظهارنامه تهیه شود.

وی همچنین گفت، در دولت یازدهم مقرر شد فعالیت تولیدی در مناطق محروم ١٠ سال از پرداخت مالیات معاف باشد و در شهرک های صنعتی مناطق یاد شده مالیات به مدت ١٣ سال با نرخ صفر محاسبه می شود. این قانون زمینه را برای حمایت جدی از تولید ایجاد کرده است و کارآفرینانی که بتوانند 50 درصد اشتغال خود را افزایش دهند یکسال به دوره معافیت مالیاتی آنها اضافه می شود.
رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: همچنین شرکت هایی که با شرکت های خارجی شریک شوند و بیست درصد صادرات داشته باشند 50 درصد از پرداخت مالیات معاف هستند.

تقوی نژاد همچنین از معافیت های مالیاتی بخش تعاون خبر داد و گفت: درآمد کارگاه های صنایع دستی و فرش دستباف از مالیات معاف است و همچنین صددصد درآمد حاصل از صادرات آنها از مالیات معاف است.

وی همچنین گفت: هفت هزار و 500 واحد کوچک و بزرگ تولیدی تقسیط مالیاتی شدند و سال اول از آنها مالیات دریافت نمی کنیم.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در راستای اعتماد آفرینی گام بر می دارد، گفت: همچنین از 33 هزار میلیارد ریال (٣٣٠٠ میلیارد تومان) تراکنش بانکی برگ تشخیص صادر شد.

/ایرنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا