اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 30210 مورخ:[1396-03-03 01:15:01]
خرما کیلویی ۱۵ تا ۲۰هزار تومان شد

خرما کیلویی ۱۵ تا ۲۰هزار تومان شد

دبیر انجمن خرما از افزایش ۱۰ برابری قیمت خرما از نخلستان تا سفره مردم خبر داد و گفت: اقدامی برای تنظیم بازار خرما انجام نمی‌شود و با نزدیک شدن به ماه رمضان، هر کیلوگرم رطب به قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش مازند اصناف دبیر انجمن خرما از افزایش ۱۰ برابری قیمت خرما از نخلستان تا سفره مردم خبر داد و گفت: اقدامی برای تنظیم بازار خرما انجام نمی‌شود و با نزدیک شدن به ماه رمضان، هر کیلوگرم رطب به قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

علی‌اصغر موسوی اظهار کرد: خرمای رطب مضافتی را در فصل برداشت و در شهریور و مهر از کشاورزان هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان خریداری می‌کنند و الان با ۱۰ برابر قیمت به نرخ ۱۵ هزار تومان تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

وی افزود: هیچ اصولی در قیمت‌گذاری و فروش خرما وجود ندارد، زیرا دلالان خرما را با قیمت کمی از دست کشاورزان در می‌آورند و در ماه رمضان به قیمت بالایی به فروش می‌رسانند.
بازار خرما ر‌ها شده

دبیر انجمن خرما ادامه داد: در این ارتباط ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر سود زیادی را به جیب می‌زنند، اما ۳ میلیون کشاورز و ۸۰ میلیون نفر مردم ضرر می‌کنند.

وی تصریح کرد: در گذشته ستادی به نام ستاد خرمای کشور وجود داشت که قیمت این محصول را برای مصرف‌کننده تنظیم می‌کرد، اما اکنون این ستاد برچیده شده و اقدامی برای تنظیم بازار انجام نمی‌شود و دلال‌ها ترک تازی می‌کنند.موسوی گفت: در حالی که خرمای رطب را از کشاورزان ۱۵۰۰ تا ۲ هزار تومان از کشاورزان می‌خرند که سایر انواع خرما ۷۰۰ تا هزار تومان در هر کیلوگرم از کشاورزان خریدای می‌شود و به قیمت ۵ تا ۱۰ هزار تومان به مردم می‌فروشند.

 

تسنیم

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا