اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 29998 مورخ:[1396-02-26 00:46:01]
تجمع سپرده‌گذاران کاسپین در بیش از ۶ شهر

تجمع سپرده‌گذاران کاسپین در بیش از ۶ شهر

در پی طولانی شدن حل بحران ۷ماهه سپرده گذاران موسسه مجاز مالی کاسپین، همچنان زنان ، مردان و کودکان و افراد مسن تهرانی هر روز در مقابل بانک مرکزی در خیابان میرداماد و در مقابل چشم مدیران برج نشین ساختمان لاجوردی بانک مرکزی دست به تجمع و تحصن می زنند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از تسنیم، در پی طولانی شدن حل بحران 7ماهه سپرده گذاران موسسه مجاز مالی کاسپین ، همچنان زنان ، مردان و کودکان و افراد مسن تهرانی هر روز در مقابل بانک مرکزی در خیابان میرداماد و در مقابل چشم مدیران برج نشین ساختمان لاجوردی بانک مرکزی دست به تجمع و تحصن می زنند تا فریاد خود را به گوش دولتمردان تدبیر و امید برسانند.

حاضرین در تجمع با شعارهایی همچون :"ای رهبر آزاده حمایت" ؛ "امنیت سرمایه حق مسلم ماست " و " کاسپین خیانت کرده دولت حمایت کرده " خواستار رسیدگی سریع و عملی به اوضاع بحرانی 7 ماهه خود هستند.

بنابر گزارش های رسیده به خبرنگار تسنیم، به جز در تهران در دیگر شهرها از جمله: مشهد، زاهدان، رشت، اردبیل ، کرمان و چند شهر دیگر نیز از صبح امروز کاسپینی ها تجمع های اعتراضی برگزار کرده و همچنان معترض به بی تفاوتی دولت و نگران از سرنوشت سرمایه های خود می باشند.
تجمعات 7 ماهه کاسپینی ها در حالی ادامه دارد که با نزدیک شدن به روز انتخابات ریاست جمهوری ، آقایان حسن روحانی و اسحاق جهانگیری بی توجه به حل این بحرانی که در دولت تدبیر و امید شکل گرفته همچنان سرگرم کمپین ها و تبلیغات انتخاباتی خود هستند که همین موضوع خشم سپرده گذاران کاسپین را به همراه داشته است و به خبرنگار ما می گویند : چرا رییس جمهور و معاون اول ایشان به این مشکل موجود در دولت حاضر ورود نمی کنند و آن را حل نمی کنند؟!

هر چند که رییس بانک مرکزی مدعی است کاسپین مشکلی ندارد بلکه یکی از تعاونی های اعتبار کاسپین به نام فرشتگان بزرگترین عضو آن داری مشکل است اما با بررسی اسناد و مدارک محرز است موسسه فرشتگان در حدود بیش از 2 سال قبل منحل شده و از آن پس با نام آرمان ایرانیان اقدام به فعالیت می کرده و پس از آن نیز با تایید بانک مرکزی به کاسپین تغییر نام داده و در نهایت مجوز رسمی فعالیت خود را در اسفند1394 از آقای سیف رییس کل بانک مرکزی در دولت تدبیر و امید اخذ نموده است ؛ در واقع فرشتگان وجود خارجی نداشته و ادعای این موضوع از سوی بانک مرکزی فقط نوعی بازی با واژه ها و به هدف فرار از این رسوایی است .

مروری بر مستدات گذشته نیز تناقض گویی های بانک مرکزی تدبیر و امید را بیشتر نمایان می کند به طوری که آقای تهرانفر معاون اسبق نظارتی آقای سیف در بانک مرکزی در مصاحبه خبری خود به مورخ 28اردیبهشت1394( چند ماه قبل از صدور مجوز کاسپین در 27اسفند1394) تاکید می کنند: " موسسه فرشتگان در موسسه آرمان ادغام شده است و اکنون موسسه فرشتگان وجود ندارد بلکه موسسه اعتباری آرمان ایرانیان هست . موسسه مالی و اعتباری آرمان ایرانیان هم اکنون مجوز ندارد ولی تا چند وقت دیگر مجوز می‌گیرد."(متن مصاحبه خبری ایشان با شناسه خبر: 743285در سرویس اقتصادی خبرگزاری تسنیم موجود و در همان زمان منتشر گردیده است.) .

محرز است گفتارها، سیاست های چندگانه و رفتارهای مبهم مدیران دولتی تدبیر و امید در بانک مرکزی خود مسبب سر در گمی برای مردم و خسارت مالی و روحی بر آنها شده است ؛ مردم بارها از حسن روحانی رییس جمهور خواسته اند تا ضمن استیفای عملی حقوق شهروندی آنها اسباب جبران ضرر آنها را سریعا مهیا نماید موضوعی که تا به این لحظه انجام نشده است.

تجمع کنندگان با ابراز نگرانی شدید به تسنیم اظهار می داشتند بانک مرکزی در حال تدارک برنامه ای بر اساس باز پرداخت با شیوه مرحله ای و پلکانی جهت بازپرداخت سرمایه های مردم است و این کاملا بی انصافی و رفتاری مشابه با برخورد با موسسات غیر مجاز است.

به طور حتم دولت تدبیر و امید نمی‌تواند از مسؤولیت این مساله مهم و صدور یک مجوز حاکمیتی به همین راحتی‌ طفره برود چرا که این مورد تاریخی مصداق کامل تضییع حقوق شهروندی مردم در تامین امنیت سرمایه های آنها و مصداق بی تفاوتی فاحش دولتمردان تدبیر و امید به حل عملی مشکلات مردم است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا